Schleich 2013 v českých obchodech!

21. ledna 2013 v 21:06 | ELocin |  Moje kecy
Ahoj všem, mám pro vás skvělou zprávu, o které už možná někteří víte, ale někteří ne.. ;)Dnes jsem v Praze, konkrétně na Budějovické v tamním obchodním domě, narazila v hračkářství na novinky Collecta a SCHLEICH! Tolik jsem se na ně těšila! :))
Tak, a ted z nadšení přejdu k strašlivé kritice... Zaprvé... byli tam jen někteří koníci- chyběli shirové :( ...zrovna na ty mám nejvíce spadeno, i když po přečtení anglického článku o tom, jak je shirský hřebec naživo divný, má děsně mékké a ohebné nohy a vůbec celý je z divného materiálu, se trochu bojím :)

K lipicánce- celkem pěkný model, určitě bych některé věci vytkla, hlavně barvu, je celá sněhově bílá, málo stínovaná a celkově mi přijde nudná, ale nemá žádné hrubé vady. Pozitivem je pěkně provedená hlava :)

K haflingerce- ta mě vyloženě zklamala, už od začátku se mi sice nelíbil její postoj, ale stačilo by to trošku nahřát a ohnout nožku a bylo by to...Na fotkách vypadala moc pěkně.. Jenže realita je jiná, je nemastná neslaná, nijaká, téměř nevystínovaná, z divného materiálu, schleich dokonce začal dělat novou srst, což se mně osobně moc nelíbí.

K hannoverce- další moje favoritka z obrázků... V reálu je také hezká, ale přišlo mi, že je... taková.. veliká, mohutná... a myslím, že má malou hlavu.

Fellové- Tak ti mě celkem mile překvapili, na fotkách mi připadali vyloženě odporní ze všech stran, ale v reálu to není až tak hrozné, jsou sice malí asi tak jako shetlandi, ale to není až tak hrozné. Fellka je nádherná... bohužel jen z jedné strany, z druhé ji krutě, ale velmi krutě kazí hříva...

Appalosy- totálně a asi nejvíce ze všech mě zklamala kobyla... Je to krásný bezchybný mold... ale to zbarvení doopravdy přehnali, hrozné, odfláklé, nereálné, zlobím se.... Naproti tomu se hřebec dost vyvedl- a já si ho hned koupila a pojmenovala ho Hachiko :) je nádherný, hezký postoj, zbarvení, stínování, super : ) zezačátku mě sice zarazila jeho hlava, na první pohled má takový podivný tvar, a zadní toha, která jako by se mu v koleni vyklubovala, ale není to nijak bijící do očí :) Schleichu se jako vždy nepovedla dečka na zadku, ale to se dá lehce opravit pár tečkami z akrylů :)
UPOZORNĚNÍ: to všechno jsou jen mé názory, s nikým se tu nehodlám hádat jen proto, že si dotyčný myslí něco jiného, takže žádná napadení se konat nebudou. Děkuji :)

Ronnie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 22. ledna 2013 v 6:24 | Reagovat

ahoj, psala jsi mi na ranč komentář, jestli nechci spřátelit - klidně, už jsem si tě přidala =)
PS: děkuji za pochvalu blogu a ta soutěž o které jsem psala je i pro SCH(já taky přihlašuji schleichy protože je mám radši ;) ) a k dotazu kdy udělám další fotosoutěž: Jarní stuha bude začínat někdy v březnu ;)

2 ranch-white-rose ranch-white-rose | 22. ledna 2013 v 16:00 | Reagovat

Ahoj, moc ráda se spřátelím :).

3 Ranch Rebelka Ranch Rebelka | E-mail | Web | 22. ledna 2013 v 16:03 | Reagovat

Ahoj ;) Moc ráda se s tebou spřátelím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama