Červen 2013

Dokonalost

29. června 2013 v 16:00 | Elocin |  Mé internetové úlovky
Lidi, když jsem našla tenhle článek, jen jsem čuměla. Ještě teď z toho nemohu. Tohle tak umět, tohle tak mít... Máte tu celý foto článek ve velmi hrubém překladu ode mě.

V originálním článku se píše, že se dotyčná do toho koníka zamilovala hned, jak ho uviděla. Je to palomino lusitano Orpheo Merlin a pokud dotyčná ví, na jeho vystoupení bylo vždy hned vyprodáno.
Umělkyní je Olga Kobrina z Ruska a šťastná nová majitelka doufá, že k němu sežene i býčka.

Živý Orpheo Merlin v býčích zápasech


Jeho model přijel ve velmi hezkém boxuVšechno vybavení může být sundáno

Velikost je srovnatelná se stablemates breyer a se schleich.
Heh... Tak co říkáte, komu spadla brada? Já osobně umírám krásou, ta hříva, ty culíčky, sedlo, barva, prostě wow, dokonalá práce, nejlepší, co jsem kdy viděla. A když jsem ještě zjistila, co je to za velikost, že to všechno je tak... maličký ve skutečnosti...
Ten schleich na poslední fotce vedle lusitanka vypadá tak... smutně, zoufale dětsky :D ...achjo :D

zdroj: sts-forumieren.de
 BCHF- Měsíc/roční období, ve kterém nejraději fotím

28. června 2013 v 16:00 | Elocin |  Challenge

Měsíc/roční období, ve kterém nejraději fotím


A je to tu, i já jsem začala s challengemi, je to super věc, když nevíte, o čem psát, nebo se vám nechce. Takže tu máte první kolo :)

Ani moc dlouho nad tímto tématem jsem nemusela uvažovat, jednoznačně fotím nejraději v létě! :) Sice léto jako roční období samo o sobě moc nemusím, ale na jaře je všude bahno, barvy jsou ošklivě vyblité, všechno vypadá hnilobně, podzim je už lepší, ale v určitém jeho období je těžké najít kousek země, kde by se neválely hromady listí. No a nakonec- zima je sice fajn v tom, že prakticky nemusíte řešit pozadí a umístění koníka, ale zas pokud máte blbý foťák, fotka bude zrnitá, tmavá... Navíc člověk venku dlouho nevydrží, je mu zima a nejlepší je, když na bobku fotíte, a pak vám dojde, že máte úplně mokrý zadek, pač jím sedíte v hromadě sněhu :) Takže proto léto :) Pro mě v létě stačí si najít nějaké fajn místečko ve stínu, fotky jsou hezky osvětlené a nejsou na nich přepaly :)
Lusitano a ostatní kecy

26. června 2013 v 20:42 | Elocin |  Dny na ranchi
Mno začnu asi takhle, nedávno jsem poprvé v životě držela v ruce SCH andalusana. Všichni tu řešíme, z jaké hmoty je shir a nikdo se neozve, že z té samé je andalusan? Je z té samé hmoty (maličko kvalitnější řekla bych) a je zřejmě také dutý! Navíc má na sobě model takovou podivnou mastnou krustu.... Což jen podpořilo mou apokalyptyckou myšlenku, asice že schleich pomalu a nenápadně hodlá přejít na tuhle hnusnou dutou hmotu. Co bych dělala, kdyby mi tohle schleich provedl?
Co byste dělali vy? Kupovali byste je dál, i když by to sch už vlastně nebylo? Přešli byste na jinou značku a nebo přestali sbírat úplně?
Já totiž teda fakt.. ani netuším. Možná je to uvažování naprd, moc do budoucna... ale co. Já nevím o žádné jiné značce, kterou bych chtěla sbírat, kromě breyerů, a ti jsou ke sbírání moc drazí- alespoň pro mě..


(stonewolfcreations.com)


No, radši se tu nebudu moc rozčilovat. Teď pár info pro vás, zaprvé jelikož budu u přítele od pátka do pondělí, zítra tu přednastavím na tu dobu pár článků, nebude to nic moc, nejspíš začnu s challengí, ale lepší, než nic :)
Zadruhé- zbláznila jsem se do schleich hříbátek :D Mám jich vyhlédnutých asi pět nebo šest a prostě je musím mít :D Většina sběratelek a sběratelů hříbouny tak nějak přehlíží, přijde mi, ani mě nebrali a nesbírala jsem je... Ale nedávno jsem se na ně v obchodě nějak zadívala... a bylo to tu :D Zamilovaná do SCH hříbátek, jdu si aktualizovat wish list :D
No a zatřetí mám objednaný tři koníky, resp kobylky, tak doufám, že už snad konečně vyrazí za mnou :) Už mám pro ně vymyšlená i jména, až na jednu :)

Tak to by bylo pro dnešek asi vše...Hromádka fotek

24. června 2013 v 16:00 | Elocin |  Byla jsem fotit
Tákže tu máte po pár měsících další nálož mých fotek :) Vzala jsem ke kolu labradorku, do tašky koníky, sestru na druhé kolo a vyrazily jsme :) máme tu u nás u zámku takový opuštěný zámek s opuštěnou zámeckou zahradou, která přímo navazuje na les a v tom lese je krásné místečko ve stínu, kde přes cestu teče jen takový maličký potok, potuček, dá se skoro suchou nohou přejít, když jste šikovní, a tam fotím moc ráda :) je to tam příjemné, málokdy tamtudy jde člověk a po túře se hezky odpočne jak nám, kolům, tak i labradorce :) Po rozkliknutí článku se vám zobrazí fotky :) Je jich opět celkem dost, takže prosím o trpělivost při načítání. Pokud vás článek nezajímá, nechcete si to načítat a tak, nekomentujte. Nemám ráda lži.

CM Stablík

21. června 2013 v 16:00 | Elocin |  Mé výrobky
Yes, vrhla jsem se do svého prvního CMkování breyera- stablíka :D aneb koníka za dvacku.


Purple Jess

19. června 2013 v 16:00 | Elocin |  stablemates
JMÉNO: Purple Jess
PŮVOD JMÉNA: překlad aj: Fialový Jess
PŘEZDÍVKA: Jess
°
PLEMENO: Holandský teplokrevník
POHLAVÍ: valach
ZAMĚŘENÍ: parkur, cross country
°
ROK VÝROBY: 2010-11
STAV: dokonalý
KOUPEN: koupila jsem si jej spolu s Little a Black Harlemem od slečny, která rušila sbírku
°
ZAJÍMAVOSTI: Stál mě jen 30,- a je v dokonalém stavu :D No kdy jen má člověk takové štěstí? :D Je prostě nádherný, na fotce se mi moc nelíbil, ale v reálu to byla jiná :3
FOTOGALERIE: ZDE
°
°
O KONI: Jess miluje skákání, dalo by se říct, že tím doslova žije, vždycky se snaží co nejvíc to jde, je skoro neunavitelný. Má ovšem velmi temperamentní a lekavou povahu, což je důvodem, proč se nejspíš nikdy nezúčastní žádných větších závodů. Přitom umí být i velmi milý a nevadí mu vézt na hřbetě nezkušeného jezdce na obyčejnou vyjíždku, vždy se snaží udělat vše na jedničku, ať už veze kohokoli.

Little Pretty Me

17. června 2013 v 16:00 | Elocin |  classic
JMÉNO: Little Pretty Me
PŮVOD JMÉNA: překlad: Malé hezké já. Od původní majitelky
PŘEZDÍVKA: Little
°
PLEMENO: hucul
POHLAVÍ: klisna
ZAMĚŘENÍ: western, anglie, školní kůň
°
ROK VÝROBY: 2006-08 (mold: 1995)
STAV: pár malých škrábanců
KOUPEN: koupil mi ji Jerod od Bebetky, která rušila sbírku
°
ZAJÍMAVOSTI: Stála jen 150,- ! Když jsem ji vybalila, zjistila jsem, že je u ní přiložený i diplom, stužka a kokarda za první místo v NYLS 2012! Jsem jen čuměla :) Je to tak první koník na našem ranchi, který má opravdu nějakou pořádnou výhru :) Jen jsem byla celkem překvapená- má to být classic, ale je strašně malinká na classica a na NYLS se účastnila ve třídě hříbat O.o přitom hříbě není, jelikož k tomuto modelu hříbě bylo přikládáno... Nechápu :) I přestože je to starší breyer a já tyhlety jejich neohrabané neotesané modely moc nemusím, Little si mě naprosto získala :)
FOTOGALERIE:
°
°
O KONI: Little je poměrně nepříjemná a nedutklivá kobylka, na lidi i na koně se často šklebí a máloco si nechá líbit jak při jízdě, tak při ošetřování. Je lenivá, což jí ale nezabraňuje výhružně sklopit uši, otočit se a utíkat vám přes celý výběh, když si pro ni jdete na ježdění. Pokud se jí něco nelíbí, nezdráhá se začít házet zadkem nebo kousnout. Má ráda svůj klid a i přes její nepříliš přátelskou povahu je využívána jako koník učitel a to právě proto, že vám nic nedá zadarmo.

Koně na ranchi

17. června 2013 v 11:22 | Elocin

HŘEBCI

VALAŠI

KLISNYTRADITIONAL

CLASSIC

STABLEMATES

CHIPS

STANDART


_________________________________________________________

OSTATNÍ


Novinky

15. června 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi
Tenhle týden tu byly poměrně nezajímavé články, měla jsem hodně málo času a tak to tu bylo přednastavené. Co bych v tomhle článku chtěla probrat, si asi budu muset napsat do pár malých bodů, takže:

  • komentáře (+ čistka)
  • noví koníci
  • plánovaní koníci
Co se týče komentářů, mám celkem 12 SR, z toho mi komentuje průměrně tak pět lidí! Takže se tu na ranchi asi trochu promíchají a obnoví SRka, nechci tu mít lidi, ke kterým mohu chodit do aleluja, a oni se zmohou na jeden komentář týdně a někdy ani to ne. Takže tu je čistka, vyřazení + ti, co dostanou varování, + ti, které pochválím :)

Vyřazení


Týna and horses, totálně na nic, už jsem si ji jednou odstranila, ale pak mi to nějak vysvětlovala a tak se stalo, že jsem si ji zas přidala. Jenže změna nenastala, okomentovala párkrát a od té doby bylo ticho. Nemá systém koment za koment, nic takovýho, co jsem koukala, u jiných lidí i okomentuje, a já i když okomentuju jí, nic tu prostě nemám. Nevidím důvod, proč ji stále nechávat v SR, pokud sem nechodí ráda, proč sobě i jí dělat násilí a nutit, že :)

Kiki-tysa, neviděla jsem od ní ani jeden komentář :D jsi fajn holka, ale já chci mít v SR pořádek a přehled :)

Výstraha


Bobeška, za celou tu dobu, co je mým SRkem se tu od ní objevilo jen velmi málo komentářů
Bebe, dříve super SRko, nevím, co se ted stalo, ale komentáře také nejsou žádná slává

Děkuji


Kobyle08
Keníkovi
Aše
D&B
Nelče

vy nikdy nezklamete :) Komentáře mají nějakou úroveň, není to žádné odfláknutí a je vidět, že články často opravdu čtete. Kéž by bylo víc takových SR :)

Kdo by si chtěl stěžovat, že k vám nechodím a tak mi nekomentujete, mám tu systém komentář za komentář, na což vždy dopředu upozorňuji, to znamená, že k vám zajdu jen když vy zajdete ke mně, takže pokud jsem u vás dlouho nebyla, můžete si za to jen sami. Ještě ke všemu cca jednou týdně oběhnu všechna svá SR, okomentuji, a příště je to tu stejné, beze změny. Nemyslím si, že bych měla tak hrozné články, že by všechny nudili a nikomu se do toho nechtělo. Je mi jasný, že teď je na tom komentování jako takové celkově všude zle, ale když vidím, že ten člověk je aktivní, jinde trousí komentáře a ke mně nezajde, když já k němu ano a to i přes to, že tu mám onen systém... Jak jsem řekla, proč si dělat násilí a někoho nutit :) Kdyby je to tu opravdu bavilo, přijdou, aniž bychom byli SR :)

Toť vše k tématu SR :)

Co se týče bodu dvě- nových koníků, dnes je konečně mám! TY stablíky za dvacku :) A Jerod mi ještě od té samé paní koupil classic kobylku za 150,- :3 Jaké bylo překvapení, když nám paní v metru předala koníky ve flísovém pytlíku, každého zvlášt zabaleného do jiného pytlíku, aby se jim nic nestalo, a ke classic kobylce diplom, stužku a kokardu za první místo v NYLS! A pytlíky jsem dostala sebou, což je super a nechápu to :D ale mohu v nich převážet své koníky aniž by se jim něco stalo, jsou na šňůrku, stahovací, z toho měkkého plyšového materiálu :)
Jsem z nich všech nadšená, přemýšlím, jak přemaluju stablíka za dvacku a zítra se nejspíš vrhnu na přidělání nových poliček, fakt se mi na ty dvě už zoufale nevejdou :D Se na to těším, pokoj obestavěný modely :3

Co plánuji za koníky, pokud to vyjde a přijdou mi peníze za classic pony game set a pokud odepíše slečna, u které jsem si zarezervovala dva koníky, měl by někdy v brzké době přijet vyrazený peršon a stará pasoucí se shirka :) pokud by slečna neodepsala, přijela by arabka, vzpínající se černý mustang a tinkerská kobylka pravděpodobně (jeden za 100,- jsem detektiv levných prodejů na netu xD ) :) No ale je to jedna velká nejistota ještě... :) Kdyby slečna peníze neposlala, mám ještě v záloze jednoho kupce, takže teoreticky by to jít mělo :) Začínám si připadat jak Naervon :D

Mno, o sobě tu žvanit nebudu, nějak se mi nechce :) Chci ještě zítra nafotit nové koníky a udělat jim profily, takže v týdnu můžete opět očekávat jen a jen profily, prosím zkuste to nějak omluvit, mám toho teď fakt dost, zajímavé články zase přijdou :)
Zatím se mějte hezky a sbírejte :)

Sassafrass a Red River :)

Izzat

14. června 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Hřebci
JMÉNO: Izzat
PŮVOD JMÉNA: Arabské jméno, znamená: Čest
PŘEZDÍVKA: Izzi
°
PLEMENO: arabský pnokrevník
ZAMĚŘENÍ: drezura, vytrvalost
°
ROK VÝROBY: 2007
STAV: skvělý
KOUPEN: koupila mi ho mamka ke dni dětí -Bambule, OC Černý most
°
ZAJÍMAVOSTI: Dala jsem si s výběrem jeho jména fakt práci, s Jerodem jsme vymýšleli a hledali skoro celý večer :D A i když to stále není přesně to, co bych si představovala, sluší mu :)

O koni: Jak jinak, velmi temperamentní zvědavý hřebec. Hodí se jen pro zkušené jezdce, jakmile máte někde mezeru a on ji odhalí, válíte se po zemi. Strašně ho baví drezura, i když se snaží si ji dělat po svém a zlobit pro zpestření čísla. Moc rád se cachtá ve vodě, kopýtkem rozbíjí hladinu a cáká úplně všude :)