Červenec 2013

CM Schwarzwaldka Mona

28. července 2013 v 19:23 | Elocin |  Mé výrobky
Po spooustě profilů, problémech blogu, selhání ntb a vytvoření rajčete se opět hlásím. :) Sbírám teď jak o život, takže i tak musím profilovat, neumím si představit, že by některý můj koník neměl profil :D To je ale na jiný článek :)
Před nějakou dobou mi přijely moje tři kobylka, dvě z nich už znáte, Tai´zu a Beccalu, ale o schwarzwaldce Moně ještě nikdo neví. Proč? Přijela totiž úplně zničená! Ano, byla nová, měla cedulku, ale určitě jste někdy sami viděli ty zničené a obouchané koníky v regálech. Mona přijela zrovna taková, obouchaná, poškrábaná a ještě ke všemu měla na zadku a na noze dva fleky od lihovky. Prostě hrůza. Někdo se evidentně ji snažil prodat tak moc, že si myslel, že když jí začárá to nejhorší lihovkou, nebude to znát. Bohužel to bylo vidět jak.... Hold rizika internetového nakupování. I když tentokrát jsem to nečekala, je to paní, obchodnice, od které už pár koní mám. Každopádně se nedalo nic dělat. Prve jsem myslela, že ji reklamuji, ale byly by to jen zbytečné tahanice. Tak jsem se rozhodla, že ji přeCMkuji. Prostě z minuty na minutu, jak to u mě bývá zvykem.


Uvažovala jsem nad tím, že jí namaluji úplně nový kabátek a hodím ji do jiného plemene, ale nakonec to dopadlo tak, že schwarzwaldkou zůstala a já jí udělala prakticky stejnou, jako byla, jen odznovu a tmavší. Játrový ryzák má být játrový ryzák. Celkem jsem si s ní pohrála a kápla na pro mě úplně novou metodu stínování a CMkování celkově (o tom jindy). Upřímně se mi teď líbí víc, a jsem i více spokojená. Namalovala jsem jí odznova hřívu, pečlivěji než byla, obnovila nosní lysinku a trošku si ji celou přizpůsobila ku obrazu svému. Zde máte Monu :)

Jedna strana


Druhá strana...


Shora


Hlavička, vypadá to možná trochu umatlaně, hlavně ty dvě skvrnky, ale abyste to viděli, museli byste to zkoumat z blízkosti 1 cm :D


No a zadek :)


Pardon, že je těch fotek tolik, nevytahuji se, nebo tak. Jen jsem se prostě fakt nemohla rozhodnout, kterou jo a kterou ne :)


ZNAKY: lakovaná kopyta, lakovaná tlama, lakovaná očka, stínování černou a tmavě hnědou, předělané žíně, lysinka a znaky na tlamě
MATERIÁL: akrylové barvy, fixativ, lak na Fimo hmotu
ČAS: cca hodinu a půl. Tím novým stylem je to mnohem rychlejší :3
POZNÁMKA: první koník, který po sundání cedulky šel přímou cestou na CM. Miluji játrové ryzáky a myslím, že je mnohem játrovějším ryzákem teď, než byla předtím ^.^
SPOKOJENOST: 9/10 -> (na přímém slunci stále vidím nepříjemné chyby + se mi nepodařilo tak úplně zamalovat tu podělanou lihovku. Nevěřili byste, jak je to těžký...)

Dala jsem to!

24. července 2013 v 11:32 | Elocin |  Moje kecy
Vítejte u dalšího super nudného článku, který si polovina lidí ani nepřečte! :))
O čem vám chci říct je věc, se kterou by se hromada lidí rozhodně nechlubila, ale já se potřebuji svěřit, jelikož je to pro mě taková... velká výhra, zvrat v mém životě. Konečně, po dvou letech, po těch příšerných časech jsem se sebrala a konečně udělala ten krok, našla si psycholožku, došla si pro doporučení k obvoďákovi, objednala se, a nakonec se opravdu ocitla TAM. Jo, lidi, od teď chodím k psycholožce. Strašně jsem se tam bála jít, bylo to šílený, chudinka Jerod, když jsem měla záchvaty paniky a nemohla ani dýchat a opravdu skoro omdlévala, motala se mi hlava a zatmívalo před očima. Prostě stresař... Bála jsem se, že ta psycholožka bude... bůh ví co za případ, takový ten typ "psychologů" co je vlastně vůbec nezajímáte, hlavně když jim z vás kápnou velký prachy, téměř vás neposlouchají a to všechno. Nic jsem o ní nevěděla, doporučila mi ji jiná psycholožka, neměla webovky, nic. Věděla jsem jen, kde má ordinaci, jak se jmenuje, jaký má mail a že je asi dva roky ze školy. Šla jsem do toho úplně naslepo. A pak jsem byla hrozně spokojená a příjemně překvapená. Všechen ten strach ze mě postupně spadl, nevrhla se na mě hned, co potřebuju, nic. Dopředu mě seznámila s tím, co bude dělat, proč to bude dělat, upozornila mě na různý věci, což já mám hrozně ráda, naplánovaný všechny ty detaily a informace do čeho jdu, případně jaký má smysl a důvod to, co dělám. Na konci jsem byla nadšená, byla jsem tam sice poprvé, ale měla jsem štěstí - je skvělá. A takových psychologů je hodně málo. Navíc jsem byla šťastná, že i ona se vyjadřovala, byla lidská a vtipná a přistupovala ke mně individuálně, nejela podle nějakých tabulek, a že já to dokázala, že tam prostě jsem. :)
Úplně jsem jí zasypala tím vším, co ve mně je, probudila ve mně hned důvěru k ní a vážně jsem dychtila po tom, jí to všechno vyklopit. Když jsem vyprávěla o něčem hnusném, tak se mračila, vrtěla hlavou a chvilkama vypadala možná i ..fakt dopáleně. Myslela si, jak začne úvodní otázkou, jak se má má rodina, jak spolu vycházíme a tak, že to bude v pohodě, prostě takové seznamování. No a nakonec jsme to prostě rozjely hned na prvním sezení. Bylo to .. prostě skvělé :D Jsem z toho tak nadšená :D Už se tam těším na příště.
Dokázala odhadnout věci, o kterých jsem se jen letmo zmínila, četla ve mně... Nejlepší bylo, když jsme se dostaly tak daleko, že mě zarazila a řekla mi, že mě musí upozornit, že to, co jí říkám, už hraničí s domácím týráním, že to až možná ty hranice přesahuje, a že se může stát, že naší rodinku nahlásí, pač má tu povinnost. Konečně někdo, kdo mi věřil a bral mě vážně (krom Jeroda a jeho rodiny)... Kdo nezpochybnoval a nezlehčoval to, co jsem řekla.
Nejlepší bylo, že jsme se obě shodly na tom, že to je teprve hrubý začátek bez detailů :)
Vím, že mezi blogerkama je pár těch, kterým by nějaký ten odborník píchnul, že celkově je všude kolem nás tolik lidí, kteří mají vážný problémy ale bojí se je řešit... Já se bránila odborné pomoci zuby nehty téměř dva roky. Takže jestli si někdo z nich přečte tenhle článek, říkám: Nebojte se. Je strašně těžký udělat ten první krok, ale když to dokážete, jste jednou nohou na suchu. Psycholog vás neukousne, nemusíte se bát trapnýho ticha ani odsouzení. Ono se to tak říká, já vím, ale je to opravdu pravda- půjde to z vás samo a strašně se vám uleví. Psychologové jsou lidé, kteří mají prostě.. své určité kouzlo, atmosféru, a vy se jim pak opravdu chcete svěřit. Jděte do toho :) říká stresař, který na cestě za psycholožkou z nervů málem zkolaboval :)


Co to zas je...

20. července 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi
(zdroj: emily-in-wonderland.blog.cz)

Mizí mi fotky z článků. Z profilů, z toho, co vydám, prostě do pár hodin zmizí, některé ano, některé ne. Přestávám na to mít nervy. Vypojil se mi net... za poseldních deset minut potřetí. Uvažuji, jestli nedám blogu pauzu, než se laskavě uráčí dát dohromady...nebudu vydávat články bez fotek a nebo s fotkama, které pak zmizí. Net vypadl počtvrté..načež se snaží napojit na cizí wifinu--> zasekání celého ntb. Dnes jsem se vrátila z prázdnin od Jeroda. Aneb zpátky domů, do pekla. Popáté. Jerod není na facebooku. Příští týden jdu poprvé k psycholožce... po téměř dvou letech začínám konečně něco řešit. Tedy asi, pokud tam vůbec dorazím. Dřív jsem bojovala za to, že žádný prášky žrát nebudu, ale ted je mi to fuk. Klidně. Hlavně ať to všechno zmizí, už je mi jedno, jak to zmizí, hlavně, když to bude pryč. Přišla jsem na to, že prostě nemám domov, nenávidím to tu, fakt hrozně, nenávidím tu všechny, pro to, co ze mě udělali.
Hezká věta z Pacific Rim: Proti těm monstrům jsme museli vytvořit vlastní monstra....

Pochybuji, že si to někdo přečetl, obzvláště poté, co jsem ted byla pryč a nekomentovala. Ale je mi to nějak fuk. K tomuto článku se hodí snad jen tato fotka...

Ano... Mé psychopatické já. Mám šílený kruhy pod očima... V té době jsem díky svým problémům půl roku téměř nespala..


Tangerine

19. července 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Tangerine
PŮVOD JMÉNA: překlad: Mandarinka
PŘEZDÍVKA: Tany, Táňa, Mandarinka

MATKA: Sia
PLEMENO: camarqueský pony
VĚK: 5 měsíců
ZAMĚŘENÍ: pobíhání kolem maminky

ROK VÝROBY: 2011
STAV: skvělý
KOUPEN: více méně mi ji koupil Jerod :) Praha, Černý most

ZAJÍMAVOSTI: Nikdy se mi moc nelíbila, nikdy jsem si ani neplánovala, že ji mít budu. A ejhle, je na ranči. Je to jeden z těch koníčků, kteří mě okouzlí až v ten pravý čas- a okouzlí mě pořádně.


O KONI: Mandarinka, rozkošné, plaché hříbátko. Občas se jí ze srandy říká hade, jelikož je opravdu hodně pružná rychlá a hbitá, a proto se u ní do budoucna uvažuje o westernovém ježdění, barell racing apod. Je celkem samotářské povahy a aby se s někým začala bavit, potřebuje mu nejprv začít opravdu důvěřovat, poté je schopna za vámi chodit jako pejsek.

Saabe

15. července 2013 v 18:49 | Elocin |  SCH Hřebci
JMÉNO: Saabe
PŮVOD JMÉNA: kniha: Padesát odstínů šedi (Saab-> auto)
PŘEZDÍVKA: Sebastian- když zlobí

MATKA: Lila Tinsel
PLEMENO: andaluský kůň
ZAMĚŘENÍ: pobíhání kolem maminky

ROK VÝROBY: 2009
STAV: skvělý
KOUPEN: koupila mi jej sestra výměnou za jednu z mých koňských encyklopedií

ZAJÍMAVOSTI: Koupila jsem si ho pár minut poté, co jsem si obstarala doporučení, a byla jsem tak psychicky na tom..ne nejlépe, že jsem z něj vůbec neměla radost..O KONI: Saabe je koník sršící temperamentem, je drzý, kousavý, divoký a strašně rád provokuje a buzeruje ostatní hříbata. Jeho stinné stránky ovšem vynahrazuje jeho krása, nádherné chody a slibná budoucnost drezurního koně. Po mamince Tinsel naštěstí nezdědil odměřenou povahu, takže i přeze svou drzost a škodolibost se umí chovat i přátelsky a komunikativně.

Sorenn

13. července 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Hřebci
JMÉNO: Sorenn
PŮVOD JMÉNA: Film: Legenda o sovích strážcích
PŘEZDÍVKA: Sorry
°
PLEMENO: mustang
ZAMĚŘENÍ: western, školní kůň, rekreace, horsemanship a přirozená komunikace
°
ROK VÝROBY: 2006
STAV: skvělý
KOUPEN: dostala jsem jej od tety :) Benešov, Modré z nebe
°
ZAJÍMAVOSTI: Tenhle model se mi vždy tak nějak líbil, měla jsem ho ve wishlistu, ale nikdy jsem se nerozhoupala si jej koupit :) Až teď, ve spěchu, byl to jediný koník, který mě v regálu opravdu zaujal. Stačilo mi mít jej pár desítek minut v ruce a už jsem ho milovala :) Hrozně dlouho jsem mu nemohla přijít na jméno, trvalo to asi tři, možná i víc, dní, (běžně mají jméno moji koně nejpozději do pár hodin) než si ho sám zvolil :) Nechala jsem to pak na něm.
°
O KONI: Sorenn není žádný divoký mustang, žádná super ochočená rarita. Byl dovezen z USA z ranche, kde se narodil své matce a otci- ochočeným plně zdomácnělým mustangům. Sám Sorenn nejeví v žádném případě známky divokosti i přesto, že je to hřebec. Je poslušný a spolehlivý, což ovšem neznamená, že by byl nějakou lemrou, co se vleče po jízdárně pořád dokola. Je silný, chodivý a v terénu má jistou nohu. Učen byl westernu, takže při tom se zůstalo, do jeho náplně byl ovšem přidám i horsemanship a metody napojení, což jej evidentně velice baví. Je to komunikativní koník a pracovat s ním je jedna radost, vyjížďky do přírody bez sedla a bez uzdy spolu se stejně nepostrojenou Becky jsou vždy úžasným zážitkem.

Mayflower

12. července 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Mayflower
PŮVOD JMÉNA: překlad: Májová květina
PŘEZDÍVKA: May

MATKA: Sunny Flora
PLEMENO: achal-teke
POHLAVÍ: klisna
VĚK: 5 měsíců

ZAMĚŘENÍ: pobíhání kolem maminky
ROK VÝROBY: ?
STAV: skvělý
KOUPEN: dostala jsem ji za vysvědčení
ZAJÍMAVOSTI: první hříbátko, které jsem opravdu chtěla a toužila po něm. May je prostě boží! Více foto v článku Cesty malé Mayflower
O KONI: May je bezesporu to nejroztomilejší hříbátko na ranchi. Je to plaché a něžné stvoření, které se rádo drží spíš u maminky, než aby si hrálo s ostatními hříbaty. Má nádherné chody, je radost pozorovat její hříběcí a přesto velice ladný a lehký klus, cval... Je na pohled celá úžasná. Bohužel na nějaké muchlování a kontakt s lidmi zatím moc není, příliš jim nedůvěřuje a tak raději v tichosti předsírá, že vlastně vůbec neexistuje.

Co všechno nenajdete v Levné knize

10. července 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi
Levné knihy. Určitě všichni ten obchod znáte. Já ho miluju, je to taková fajn přehrabárna se zajímavými cenami. Hančka z Hedepokilu tam jednou našla tuším že Bullyland koníky. A co jsem tam našla já? Před nějakým časem jsem na úplně horní polici objevila dvě pěkné krabice s motivem koníka v zapadajícím slunci.Když jsem je otevřela, vytáhla polystyrenovou výplň a rozbalila koníka zabaleného do bublinek, zjistila jsem, že je to porcelánový krásný model! Velikost přibližně jako schleich, trochu větší. A stáli dvacku. Jednoho jsem si koupila sama, jednoho mi koupil Jerod. Na podstavcích měli na cedulce napsaná svá jména. Tyara a Diablo. A zespodu na podstavci měli webovou adresu, umělecký podpis, copyright, a ještě jednou podpis, tentokrát natištěný, aby šel přečíst- Ed Adenauer, quality master.
(kvalita je hrozná,já vím. Jen ilustrační foto)
 


Nějakou dobu jsem potom hledala, co je to za koníky. Co je to za značku, odkud vůbec jsou. Odkaz byl neplatný, cokoli, co jsem zkusila použít, bylo více méně bezvýsledné. A tak jsem koníky lupla ke schleichům na poličku a tam dloouho stáli. Snad rok. Až teď jsem koukala po netu, jestli se nevyskytly nějaké nové značky na sbírání koníků, nebo jestli nejsou nějaké zajímavosti, které bych vám ukázala..

No a narazila jsem na značku Starlite models. Zaujala mě a rozhodla jsem se, že bych sem o ní příště mohla hodit článek. A jak jsem tak sjížděla dolů po stránce po obrázcích modelů, jeden mě zaujal. Vrátila jsem se, rozklikla, čuměla, přinesla si Diabla a zase čuměla. Chvíli jsem myslela, že jsem na to, co jsou moji porcelánoví koníci zač, přišla.Ale pak jsem je oba začala zkoumat. Oba koníci mají velmi, velmi podobný postoj. ALE- Starlite koník je glossy, má jiné zbarvení a jiný podstavec, což by až tak nevadilo, ale když se podíváte na hřívy, Starlite ji má o něco jinačí, než ten můj koník, stejně tak rousy a detaily zkrabatěné kůže na krku. A Diablo je ještě ke všemu asi kobyla, nebo co, jelikož žádné hřebčí nádobíčko mezi nohama nemá, zatímco Starlite ano... Plus Starlite má hlavu natočenou spíš k nám, zatímco Diablo ji má od nás. Na druhou stranu jsou oba koníci velmi podobně stínovaní, přechody na nohou a podkolenky mají téměř totožné, pokud nekoukáme na jiný styl.
Takže teď nevím, jestli mám příšerně drahého Starlite koníka v cenové kategorii 85ti dolarů, nebo jen nějaký padělek. Ale kdo by dělal padělek z porcelánu? S uměleckým podpisem a tím vším kolem? Podpisy a podobné věci se většinou nefalšují, pokud vím...ale kdo ví, v dnešní době. Možná je to jen nějaký starý Starlite model... Když jsem vyhledávala prvně něco, co by s koníky souviselo, našla jsem jeden model, údajně z toho zillermahleru, který jsem poté našla i v sekci Starliteů :D Tak jsem z toho teď jelen :D
Každopádně i kdyby moji porcelánci byli jen sprosté padělky, budu je mít moc ráda, jsou úžasní :)

Tai´zu

8. července 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Tai´zu
PŮVOD JMÉNA: Kniha: Prodaná (město v Jemenu)
PŘEZDÍVKA: jen výjimečně Terezka
PLEMENO: arabský pnokrevník
POHLAVÍ: klisna
VĚK: 5 let
ZAMĚŘENÍ: drezura, vytrvalost, dostihy
ROK VÝROBY: 2007
STAV: skvělý
KOUPEN: koupila jsem si ji sama přes internet
ZAJÍMAVOSTI: koupila jsem si ji v nějakém náhlém záchvatu zamilovanosti do tohoto modelu, ale než mi přišla, má láska jaksi vyprchala :D snad si k ní zase brzy najdu cestu, věřím, že ano :)
O KONI: Tai´zu je bystrá a zvídavá kobylka. Je zvláštním způsobem něžná, když vám prohledává kapsy, nebo se snaží dostat ke kýbli se žrádlem, který se jí nese do boxu- nikdy se nestane, že by do někoho vrazila, žďuchla a podobně. Je velmi citlivá, jak povahově, tak i na dotek, a při pobídkách. Stačí se jen lehce dotknout do zatáčky a už uhýbá, až přehnaně, občas má dost prudké reakce, hlavně co se týče zatáček a přechodů v rychlostech. Možná je to tím, že její hříběcí léta nebyla zrovna šťastná, i pro to je hodně lekavá a k jízdě a ošetřování pro začátečníky naprosto nevhodná. Nikdy by však nikomu záměrně neublížila a její velká věrná a milá očka jsou toho důkazem.

Beccala Balandis

6. července 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Beccala Balandis
PŮVOD JMÉNA: Beccala: druh brambor, Balandis: Jerodova hlava
PŘEZDÍVKA: Becky, Bela
MADE IN: Tunisia
PLEMENO: irský tinker
POHLAVÍ: klisna
VĚK: 10 let
ZAMĚŘENÍ: hippoterapie, školní kůň, drezura, horsemanship
ROK VÝROBY: 2003
STAV: skvělý
KOUPEN: koupila jsem si ji sama přes internet
ZAJÍMAVOSTI: Nádherný model made in Tunisia, made in China se tomuhle nikdy nevyrovná! Vážně jsem se do ní zamilovala. Je velmi tmavě kakaově hnědá, ne černá.

O KONI: Becky je poměrně hbitá a rychlá kobylka, i když se to vzhledem k jejím mohutným tělesným konstrukcím nezdá, dokáže velmi rychle hodit zadkem. Je temperamentní a vždy dobře naladěná- a i přes její temperament se s ní skvěle pracuje při hippoterapii, kupodivu ji to baví- není to ten typ koníka, co vypadá, že každou chvíli bud usne, nebo radši rovnou chcípne na místě. Je živá a má svou jiskru, zároveň je velice komunikativní a výborně se s ní pracuje i při horsemanshipu, přirozené komunikaci a volné jízdě bez sedla a uzdy.