Říjen 2013

Arctic Fox

30. října 2013 v 9:53 | Elocin |  Chips
JMÉNO: Arctic Fox
PŮVOD JMÉNA: překlad: polární liška
PŮVODNÍ JMÉNO: Mini Me Arctic Fox
PŘEZDÍVKA: Foxík
°
PLEMENO: thoroughbred
POHLAVÍ: hřebec
VĚK: 9 let
ZAMĚŘENÍ: přehlídky, plemenitba, dostihy
°
ROK VÝROBY: 2007
STAV: skvělý
KOUPEN: od Naervon. Dostala jsem ho k 18 narozeninám.

ZAJÍMAVOSTI: Můj první chipsík a stone vůbec, kterého jsem kdy viděla a držela v rukou. Má překrásnou perleťovou barvu jemně stínovanou růžovou, a nádherná modrá očka. Fascinují mě jeho tenké štíhlé nožičky, je fakt křehký :) Tohoto úžasného koníčka je na světě jen 200 ks. Jediný v ČR.
FOTOGALERIE: ZDE
°O KONI: Foxík je takový náš velký závodník, pravý šklebivý plnokrevník. Hodí se jen pro zkušené jezdce, zkouší, co si může dovolit, a jeho střídavé nálady by malé děcko nemuselo usedět :)

Slova

25. října 2013 v 20:40 | Elocin |  Moje kecy
..která mi právě došla, jelikož se přiznám- nemám moc o čem psát. Vlastně jo, mám, mám pár těch témat. Ale jsem utahaná a tak nějak otrávená ze zítřka, kdy se budou slavit moje narozky a všichni si zas budou hrát na milující rodinku...A ani se mi sem nechce dávat nějakou challenge o mně nebo obrázky, jelikož to stejně nikoho nezajímá. A psát o sobě sáhodlouhé slohy?
Kdo je na to zvědavý?
Nikdo.

Zítra tu asi dám článek o koníkách, co jsem dostala zítra ( :D hezká věta :D ) k narozkám a pak.. no, na prázdniny budu u Jeroda a možná něco napíšu... ale spíš ne. Obíhat nejspíš budu.

Před nějakým časem jsem trochu opravila Chappaqu (detaily) a nafotila, takže tu pár fotek:
Schleich 2014- podle mně

23. října 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi
Mno jo, bohužel to není článek, kde bych nadšeně jásala- a nebo se vztekala, nad novinkami, ale pouze nudný článek, co bych si asi tak já představovala a co bych chtěla, aby vyšlo za novinky. Viděla jsem na youtube nějaké jakože video, kde jsou prý novinky. No, je to natolik ujeté, jakože by dělali další fríse a další hannovery a kdo ví, co ještě, že bych tomu vlastně i věřila. Ale nevěřím. Prostě se mi nechce a doufám, že se konečně dočkáme takových plemen, která tu třeba ještě nebyla.
A vůbec, proč schleich vlastně dělá taková plemena, jako je třeba tamhle nějaký fellský poník, o kterých člověk skoro neslyší, proč dělají posté hannovery, když nemají ani pořádně anglického plnokrevníka, nebo co já vím, třeba kladrubák?

No nic, to jsem se nechala trochu unést. Ukážu vám tu teď tedy nějakých těch pár koníků, které bych si já přála, aby schleich vyrobil :) Škoda, že nemají nějaké fórum, kde by se člověk mohl vyjádřit...

PS: ano, tentokrát bez zdrojů.... do mě :)

1. Fjordský kůň

Fjordíci, prostě rozhodně by konečně měli být :) Starý fjord se mi nelíbí a nejsem sama, je dost odfláklý, takže by to mohli napravit. A možná by ke koníkovi neuškodila fjordinka ve zbarvení gulblakk (světlý, skoro bílý fjord)2. Starokladrubský kůň

Moc se mi líbí ty jejich klabonosy a stavba těla, povaha... Plus je to dost slavné plemeno. Uvítala bych hezky klasického bělouše, nebo cremella.


3. Rocky Mountain Pony

Můj oblíbený koník kvůli jeho nádherné barvě- takže by se jim musela opravdu povést! :) Tenhle mít o něco světlejší hřívu a ocas... <3


4. Marwari

Jedno z mých nejoblíbenějších plemen, už za pár dní bude jeden od BH hezky u mě v rukou. Poslední dobou se těší celkem vělké oblibě, tak by sebou schleich mohli taky hodit. Asi bych nejraději cremellánka.


5. Achal-teke

Na nějakém akčnějším moldu! Jsou to přece tak překrásní, ladní koně s jiskrou... Je pravda, že vyrobeni už byli, a jindy bych určitě ocenila netuctové vyobrazení plemene... Ale achal.. to má být prostě achal jak se patří :)
Nějaký takový zlatý krasavec, s hlavou hezky hrdě nahoře, labutí šíjí a kratičkou hřívou, nebo bez hřívy :)


6. Tarpan

Strašně se mi líbí jejich zbarvení a vůbec... jsou to takoví milí poníci.. a já mám hroznou slabost na šedáčky :) Tarpana bych si představovala s hezky dlouhou divokou hřívou a bez zebrovaných nožek :)


7. Hackney

Další elegantní na pohled křehké plemeno, které mi chybí, jelikož taky není nijak neznámé. Viděla bych ho opět v nějakém akčním postoji, hezky droboučkého, štíhlého :)


8. Vzteklý kůň

Co dodat.. chci ouška dole!
3. den - Mé oblíbené pořady a filmy

21. října 2013 v 21:02 | Elocin |  Challenge
Mno, u minulého článku 30. denního projektu se potvrdilo, že opravdu zajímám jen málo z vás. A víte, co? Je mi to fuk, fakt. Jo, trochu to možná zamrzí, ale nevadí. Já si to píšu pro sebe, ostatně jako všechno :) Nejsem redaktorkou časopisu.

Do tohoto tématu se mi popravdě moc nechtělo, spíše se těším na to, které bude příště, ale ok, řekla jsem si přece, že odpovím na vše.
Co se týče pořadů...těch opravdu moc není. Když na to přijde, ráda se podívám třeba na Výměnu manželek nebo různé ty Talenty a Superstar.Ale tím to asi tak hasne.


No a pokud jde o filmy, těch je fakt hromada. Nedokážu říci, který mám nejradši... Je jich prostě tolik, Světová válka Z, Veronika se rozhodla zemřít, Spirit, Čistá duše, Harry Potter, Twilight, Černá labuť, Ďábel, Hachiko, Hunger games, Hanna, Nebezpečná metoda, Osudový dotek, Pocit viny, Pozvánka k tanci, Sanctum, Duch, Útěk ze Sibiře, Vyměřený čas, Zaříkávač koní, anime od režisérá Miyazakiho, Dlouhá cesta, Listopadová romance, Trhliny, Neopouštěj mě ...


Plakát z filmu Vyměřený čas, taková má srdcovka... Rozhodně doporučujiTrailer :) Podle mě ne moc povedený, udělali z toho honičku a střílečku. Je to o něčem jiném.


CM Mona

19. října 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Mona
PŘEZDÍVKA: Mony, Monča

PLEMENO: schwarzwaldský kůň
POHLAVÍ: klisna
VĚK: 13 let

ZAMĚŘENÍ: školní koník, vyjížďky, rekreace, hyppoterapie

ROK VÝROBY: 2009
STAV: skvělý
KOUPEN: koupena přes internet

ZAJÍMAVOSTI: Další z koníků- nikdy si nekoupím. A pak tu najednou mě byla, přijela pomlácená, a proto jsem si ji přeCMkovala na schwarzwalda podle mých představ. Mé první CM, se kterým jsem opravdu spokojená.
FOTOGALERIE: ZDE


O KONI: Mona..klasický pohodový, milý "koník" pro malé prcky. Je zvídavé a bystré povahy, absolutně nelekavá, poměrně poslušná a chodivá, ovšem nějaký rychlý cval natož pak trysk od ní nečekejte. Patří k pomalejším koníkům, jelikož je to taková pohodářka a něžná mamina, kterou nic nerozhází :)

2. den - Místa, která bych ráda navštívila

17. října 2013 v 20:40 | Elocin |  Challenge
Jsem tu opět s třicetidenním projektem, první den moc velký úspěch nesklidil, tak uvidíme, jak dopadne tento :)

1. Benátky- Nádherné místo, fascinují mě ty domy na vodě a vodní ulice a jednoduše je to něco naprosto jinýho, než znám. A z obrázků, filmů, knih... dýchá na mě úžasná Benátská atmosféra a chtěla bych ji cítit i naživo. Sice netuším, kde Benátky vůbec jsou, ale rozhodně se tam chci podívat :D ..


2. Japonsko- Strašně se mi líbí japonská kultura, japonské stavby, japonské zvyky, příroda, nádherné japonky, sakury a gejši... prostě Japonsko! Nejsem tedy žádný ten super fanoušek, co se musí oblékat do japonské módy, sledovat anime a naruto a kreslit tak... Asi mám Japonsko ráda jiným způsobem než tím, že je to prostě módní :)


3. Tunis, Ostrov Djerba- Před x lety jsem tam byla na své nejlepší dovolené a strašně se mi tam líbilo. Ty jejich palačinky! Chtěla bych se vrátit přesně na to samé místo, do toho samého hotelu. Zamilovala jsem si to tam, ty tržnice, studené pláže, velbloudy, architekturu, ten jejich život ve vesnicích...


4. Londýn- Kde všechno vzniklo. Celý svět Harryho Pottera- a že jsem jeho velkým nadšencem. Je to prostě taková srdeční záležitost. A chci taky vidět jejich dvoupatrové autobusy, červenou telefonní budku a ten jejich ohavný pudink, abych se mu mohla zasmát.
Mé oblíbené vyobrazní Londýnské budky- šedo červená :)


Když jsem poprvé uviděla Breyera

14. října 2013 v 16:00 | Elocin |  Moje kecy
Je to dva roky zpátky, co se k nám domů dostal internet, do té doby jsem sbírala jen schleich koníky a neměla jsem tušení, že existuje ještě něco jiného, ani jsem to nezjišťovala. Zaprvé jsem neměla jak, a zadruhé mě to ani nezajímalo. Schleich byly prostě jen pěkné figurky na hraní. Jenže pak, jak jsem tak brouzdala po internetu, nějak jsem si vzpomněla na své koníky, kteří si v té době žili v rozlehlém jezdeckém areálu a papírových stájích, zabírajích polovinu mého pokoje, a asi jsem do googlu zadala onu značku.

více v článku

Co jsem tak našla 7

12. října 2013 v 16:00 | Elocin |  Mé internetové úlovky
Tak jsem tu opět s obrázkovým článkem, jak jsem vám včera slibovala :) Jen mám otázku, čte někdo mé komentáře k fotkám? Tak se pokoukejte :)
PS: K článku marwariho tady níže... já vám nevím s tou velikostí, podle tohoto obrázku z videa nevypadá moc vysoce :D


Ale teď už k obrázkům :)

Tahle fotka se mi strašně líbí..ani nevím proč... ale muselo být těžký tam tu panenku posadit. Já se vždycky v těhle krkolomných pozicích strašně bojím, že mi koník spadne na bok a ublíží si :D
(zdroj: bazos.cz)


Naprosto dokonalý Marwari CM. Brala bych ho všema deseti...vzal mi dech.
(autor: hoshigaki)


Dokonalá fotka... miluju ty barvy...
(autor: Silver Storm Ranch)


Naprosto úžasné zbarvení a celkově fotka. Taková poklidná milá atmosféra..
(autor: hoshigaki)


Nevím co dodat.. Božský koník, prostředí, opět barvy... Mňam
(autor: cinnamon studios)


Chci umět malovat takové flíčky...
(autor: arcadian)


Opět... ten kůň, vybavení, prostředí... Ta podsedlovka... já jen slintám
(autor: galxey sparrow studio)


Nechápu a nikdy nepochopím... Nemohla jsem uvěřit svým očím.
(autor: puff in fire)


Ocásek a hříva mě opravdu oslovili. A ani barva není špatná... taková netradiční, vybaví se mi milka s vanilkovou náplní.
(autor: pegasus creations)


A i tady jsem jen zírala. Vypadá to strašně moc reálně... chci někdy něco takového vyfotit...
(autor: pegasus creations)


Překrásný koník, mold, barva...toho tak mít. Vypadá jako mold Marwariho, všimli jste si?
(zdroj: google)


Až na ocas a hřívu se mi děsně líbíl... tyhle shnilé appaloosky jsou prostě boží
(zdroj: google)


Tak tradiční otázka, kdo se vám líbil nejvíc? :)Marwari

11. října 2013 v 13:19 | Elocin |  Dny na ranchi
Co se tenhle krasavec objevil na breyerhorses.eu, jsem se do něj zamilovala, hned na první pohled mě dostal. Zbožnuji koníky těchto plemen jako je právě marwari, achal-teke a svým způsobem i arab. Líbí se mi ta jejich zvláští elegance, křehkost, dlouhé tenké nožky, ladný dlouhý krk, který nosí skoro jako labutě- a jsem strašně moc ráda, že breyer takového koníka vyrobil. Co jsem koukala na obrázky marwariho na deviantartu, je to úžasně promakaný model se spoustou různých detailů, jako jsou třeba typická špičatá ouška. Je prý sice fakt maličký na traditionala, viděla jsem ho v porovnání s Tregoydem, tedy mým Calmem, a přijde mi skoro poloviční, a na videu jsem viděla, že je vysoký tak na výšku dlaně i s prsty... No a právě to mě od něj nejprv odradilo. Nehledě na ceny onoho e-shopu, kde je poštovné 140, takže se tradík skoro vždy dostane na 1000 a i přes.

(autor: Drakulka)
 
Jenže co se mnou matka zas mluví (nepromluvila se mnou slovo dva měsíce) tak se zajímala, co budu chtít k narozeninám, které se už kvapem blíží. A já samozřejmě, že nějakého koníka, a jelikož budu mít 18. napálila jsem si tam breyera tradi. Pro někoho je to možná úplně normální dárek i k obyčejnému vysvědčení (viděla jsem, co všechno dostala kiiki k Vánocům, a nic proti ní, ale přišlo mi to už fakt moc. Až se mi to vážně nelíbilo.) ale jak jsem se tu už zmiňovala, zrovna bohatí nejsme, takže dostat tradíka je pro mě něco jako takový svátek.

autor: GrayLinks
 
A tak jsem tak projížděla onen e-shop a koukala na tradíky a znovu jsem si vzpomněla na Marwariho. Takže druhý den byl miláček objednán, zaplacen, a dnes vyrazil na cestu ke mně. Sice ho až do svých narozenin neuvidím, což je nějakakých čtrnáct dní, ale takhle už pár měsíců chodím kolem krabice s vytouženým Arctic Foxem, takže na mučení jsem už zvyklá :D

autor: GrayLinx
 
No jednoduše se na něj samozřejmě strašně těším, jelikož s Valentine, kterou jsem tu nedávno zmiňovala, mi to bohužel nevyšlo. Ta radost z něj by asi byla o něco větší, kdyby mi koníka dával někdo... já nevím... někdo, s kým třeba nemám obecně tak špatný vztah. Však víte, podíváte se na koníka, kterého vám dal někdo, koho fakt máte rádi, a ta osoba se vám vybaví... Takže je určitě mnohem lepší, když se vám vybaví někdo, kdo vám neudělal tolik hrozných věcí.

(zdroj: flickr.com)
 
Jako jeden z mála modelů se mi tenhle koník opravdu líbí ze všech různých stran, zboku, zepředu, zezadu, zespoda, shora... A to je prostě perfektní. Určitě se bude úžasně fotit. Na breyerhorses.eu jsou už jen posledník kusy skladem, takže jsme sebou musely pořádně hodit... a mě by zajímalo, kdo ty marwari všechny vykoupil? Jelikož jsem nikde po rančích nezaznamenala, že by ho vůbec někdo měl, takže...pokud o někom takovém víte, budu moc ráda, když mi dáte vědět :)

autor: The Toy Chest
 
No, tak snad vás tento článek více méně o ničem neunavil k smrti :) Zítra sem hodím nějaké mé Úlovky z internetu, aby to nebylo jen samé čtení :)
 
 

Prodej

9. října 2013 v 19:18 | Elocin |  Dny na ranchi
SCH Shirské hříbě, sběratelsky cenné!, cena 100kč jsem ochotna domluvit se na ceně.SCH CM Shetlandka, předělána na cremella s rybím okem, cena 100 kč


SCH CM Andalusan, předělán do tmavého hnědáka s černým stínováním, znaky na hlavě a nohou, cena 100 kč


Bullyland koník, skvělý stav, jeden malý škrábanec na noze, mohu zamalovat, cena 80 kč


BH CM stablík, přemalován na appalosánka se znakem na hlavě a na nožce, cena 100 kč. Jsem ochotna se domluvit na slevě.
K prodeji:
  • Poštovné si platíte vy, cca 45 kč doporučený balík za jednoho koně, pokud byste chtěli na dobírku, bude to víc, cca 70,-
  • Při koupi dvou koní naráz je Bullyland koník a další koník značky tuším také Bullyland, kterého nemám nafoceného, zdarma jako dárek :) (pokud koupíte dva SCH naráz, můžete si vybrat jednoho z bullylanďáků)