Listopad 2013

Irvine

29. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi

Pokud je vám toto jméno povědomé, možná si na něj pamatujete ze článku o Sběratelských snech. Psala jsem v něm o něm jako o jednom z mých vysněných koní, byl- a je na první příčce mých vytoužených. A víte co? Já si ho koupím. Dostala jsem se totiž ke svým penězům ze spoření a těch (pro mě) nehorázných 1.300 do něj vrazím.

Miluji šedáčky a Irvine... to je prostě můj vysněný kůň. Ten jeho pohled je k nezaplacení, slečna Irvinka díkybohu stále má už možná i víc jak půl roku poté, co ho opakovaně nabízela na bazoši i na fb, nechápu, proč ho nikdo nechce, ale jsem za to strašně vděčná. Víte, kolik se mi už zdálo snů, kde vystupoval ON? :D Dokonce jsem si ho i vytvořila v simíkách :D jsem blbá, já vím :D Ale asi se vážnš lze zamilovat i do plastového modelu koně.

Teď to málo, co jsem o něm našla:

Značka- PeterStone
Plemeno- Appaloosa
Cena- 70 dolarů
Vyráběn v letech- 2010
Zbytek- Byl vydán při příležitosti Spring edition. Je dostupný v matné i glossy verzi.


A the end. Tím to hasne. Projela jsem snad celý internet a nenašla jsem žádné jeho fotky, žádné info o něm. Tak... nevím, co si myslet, je to dobbrý znak? :D

Jsem strašně nadšená, že ho budu mít. Už si plánuji, jak mu vytuním výbavu do modré barvy a to všechno... Uvažuji nad jménem, málokdy se mi líbí jména, které už modely mají a tak si je vždycky přejmenovávám. Jméno Irvine mě taky zrovna nepřivádí do extáze, ale už jsem si tak nějak zvykla, že se ten dokonalý šedý appaloosanék takhe jmenuje, tak teď zkoumám, co bych ke jménu dodala. Třeba Be My Irvine? Nebo Irvine´s Boy?

Budu nad tím muset popřemýšlet :)
Každopádně, gratulace přijímám! ^.^

PS: pokud by měl někdo z vás o tom krasavci více infa, budu moc vděčná, když mi dáte vědět


zdroj obrázků: stonehorseref.com

6. den - Moje nejoblíbenější PC hra

23. listopadu 2013 v 16:46 | Elocin |  Challenge
Okk, řekla bych, že to tu budete ted muset přežít jen challengi o mně, jelikož jsem zapomněla přednastavit, nehledě na to, že mám teď nový ntb, takže vešeré materiály, které jsem měla připravené jsou v tahu.
Fajn.
Nejsou v tahu :D Jen jse líná vlézt na starý ntb :D
Takže promiňte mi prosím těch pár stejných článků za sebou, snad vás to neunudí k smrti. Každopádně... řekla bych, že je to lepší, než kdybych vám tu psala, co jsem měla k například k obědu a co m čeká v pondělí ve škole, a podobně :D
A teď už k challengi..

Jednou z mých nejoblíbenějších her asi navždy zůstane edice Horsez. Ted s odstupem let připouštím, že grafika je už mnohem dále, každopádně v té době jsem to zbožňovala, je to taková vysněná hra mého dětství :) Konkrtně mám asi nejlepší vzpomínky na .. tuším dvojku, ale i trojka a čtyřka se mi moc líbily :) Obrázky jsem moc nenašla, tak alespoň videoNo a tou druhou jsou všem známí Simíci :) Ti mě prostě dostali, konkrétně pets. Je to tak úžasně propraocvané, je ta tolik možností, skvělá grafika, jednoduše bomba. Začínala jsem je už asi 4x a vždycky mě to bavilo, a nejspíš nikdy bavit nepřestane.
Strašně bych sem dala své obrázky, ale bohužel jsou také ve starém ntb...
5. den- Jak důležité je pro mně vzdělání

20. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  Challenge


Okk... tohle bude možná trochu těžší, jelikož sama nevím. Co se týče mne, nejsem ten typ člověka, který by musel mít titul před jménem a za jménem a deset vejšek, plus různé nástavby a vyškolení. Já se smířím třeba jen s maturitou a možná nějakou VOŠkou. Pokud jde o ostatní, tam je mi to opravdu šumák, záleží mi na tom, co je to za lidi, jací jsou do opravdy a nejde mi o to, co kdo vystudoval- to neukazuje na nic. Rozhodně je důležité se alespoň něčemu vyučit, neházet si nohy nahoru a nezakrnět, ale dřív bývaly doby, kdy by si u mě člověk s učňákem nebo dokonce bez něj, ani neškrtl. Což teď je jinak a- díkybohu za to.


SCH Moldy

18. listopadu 2013 v 20:38 | Elocin |  Moje kecy
A jsme tu s jednou z mých nesrozumitelných úvah. O čem bude je jasné z nadpisu.
Kolikrát jste už nadávali nad moldy schleich? Nad tím, že zas jen stojí, zas jen klušou, atd?

V porovnání s jinými značkami (vynecháme-li braky alá Papo a Bullyland) se schleich moldy drží dost při zemi, a to doslova- působí těžkopádně a neroozpohybovaně. Většinou stojí minimálně na třech nohou, vrcholem pak jsou jen modely vzpínající se nebo obracející hlavu... Jerod kdysi řekl, že "hlavní problém schleichu je v tom, že by se měli rozhodnout, zda budou vyrábět hračky, nebo modely." A to je právě ono. Schleich povětšinou dělá něco mezi, něco s čím si může hrát malé děcko, ale i dospělí si mohou model někam vystavit.

Pamatuji si, jak jsem před pár lety, když jsem si s modely ještě hrála, prohlašovala o pasoucích se koních, koních s otočenou hlavou a vzpínajících se koních, že jsou nepraktičtí. Jasně, nedalo se s nimi totiž hrát. Ovšem dnes, jako sběratelka, je miluji- je to jak příjemná změna na poličce, tak na fotkách.

Ale to, co jsem chtělaa říct, je toto- podíval se někdo z vás už pořádně i na modely z Bayaly, a nebo z rytířů? Já ano. A doteď nad spoustou z nich jen slintám a přeju si, aby některý z nich schleich očistil od kvítků a lístečků a vylil nám koně třeba na některých těch bezvadných Bayalovských moldech. Ano, stále je to schleich, ale i tak.. nevím proč, ale mnohdy se mi ty moldy líbí daleko víc, než ty, které nám vyrobí do životu na farmě.

O kterých konkrétně mluvím?


Do něj jsem zamilovaná, když si odmyslím to všechno kolem... je bombový

Další skvělý mold. Uvést ho do prodeje jako normálního koně, mám ho jako první.

Tenhle se zas tváří tak miloučce... jen řekněte, kolikrát jste u schleich viděli teplokrevníka s dlooouhatánskou hřívou? <3

Tenhle je prostě...wow. Pokroucený, vzteklý, se zuby venku... chci ho..


Umíte si vůbec představit, jak úžasný mold se skrývá pod tím brněním a vlajkou, nebo co to je?


A tenhle ponclík má prostě suprový originální moldTak... teď jsem si odeběhla k jiné práci a trochu ztratila nit. Stejně mám pocit, že je to asi tak všechno, co jsem k tomuto chtěla.. :D Konce mi hold nějak nejdou. Každopádně klasická otázka nakonec, co si o tom myslíte vy? :)

Vanee

16. listopadu 2013 v 15:03 | Elocin |  Ostatní zvěř
JMÉNO: Vanee
PŮVOD JMÉNA: film Deník nymfomanky
PŘEZDÍVKA: --

PLEMENO: kamerunská zakrslá koza
POHLAVÍ: samice

ROK VÝROBY: 2011
STAV: skvělý
KOUPEN: mno... koupena :D ... pochází z Bambule, Chodov.. :D

ZAJÍMAVOSTI: Tato bezcedulková krasavice se ke mně dostala čistě náhodou.. :D Původně jsem ji chtěla dát sestře pod stromeček, ale už když jsem si ji vítězoslavně nesla v kapse, něco mě k ní táhlo.. za tu chviličku, co jsem ji schovávala v ruce, jsem si k ní udělala prostě takový..vztah... přála jsem si si ji nechat. A tak se stalo, že mi nakonec zůstala :) Je boží.
FOTOGALERIE: ZDE


O ZVÍŘETI: Vanee je ta nejmilejší a nejmazlivější kozička, jakou si můžete jen představit. Pokaždé k vám přiběhne na těch maličkých nožkách a začne loudit něco k snědku. Je něžná a přátelská a vychází snad s každým na ranchi.

Kde jsem byla

16. listopadu 2013 v 11:42 | Elocin |  Moje kecy
Dnes to bude jen krátce- moc se omlouvám za takovou nijakou aktivitu a málo komentářů, ale byla jsem mimo domov a prostě... no, na blog nebylo moc času. Do toho mi včera zlobil nový ntb a prostě... no, už jsem tu zas v plné síle :)
Mám pro vás pár novinek... na ranch mi přibyli další dva koníci a jedno zvířátko :) takže je dnes půjdu vyfotit ven, pokud se dokopu, a v týdnu tu můžete čekat jejich profily, néjaké obrázky z internetu a možná nějakou mou úvahu, co se týče modelů.
Uvidíme :)
Zatím se mějte pěkně, a já vás teď jdu okomentovat :)


(zdroj: larafan2)

Force

13. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  SCH Hřebci
JMÉNO: Force
PŮVOD JMÉNA: film G-Force
PŘEZDÍVKA: Fordík :D

PLEMENO: percheron
POHLAVÍ: hřebec
ZAMĚŘENÍ: školní koník, vyjížďky, rekreace

ROK VÝROBY: 2006
STAV: velmi dobrý- pár malých škrábanců, sotva viditelné
KOUPEN: koupila jsem si jej přes internet

ZAJÍMAVOSTI: Jsem tak ráda, že jsem tohoto teď už téměř nesehnatelného koníka ukořistila- a za 100,-! Je moc hezký, ale špatně se fotí, bohužel.
FOTOGALERIE: ZDEO KONI: Forcík... Nedůtklivý lenoch- lépe jej nevystihnu. Je poměrně mrzutý a věčně se tváří, jako by ho všichni a všechno kolem něj, přinejmenším strašlivě otravovalo. Je umění jej dokopat do kroku, natož pak do klusu, neustále se vleče a to i při odvádění z výběhu do stáje- s oblibou hraje na toho největšího slimáka na světě. Pravidelně je samozřejmě celý od bláta, prachu a smetí, nevynechá jedinou příležitost jak člověku ztížit práci s ním. Ale všechny jeho sklopené uši jsou jen strašení- vživotě by ani mouše neublížil :)

Jak se my chováme k modelům

10. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  Dny na ranchi
Na toto téma mě přivedla jedna foto BH Sata na deviantartu při mém brouzdání tam. Konkrétně tato:

(zdroj: rangerbreyer)

Kdo z vás se zhrozil? No řekněte, kdo z vás by tohle svým miláčkům udělal? Je jedno, jestli je to breyer, schleich, nebo něco jiného... Mě by tohle v životě snad ani nenapadlo. A tak jsem se zamyslela a došlo mi, že ať je už české sběratelství jakékoli, jsme´vychováváni´ v tom, že si svých modelů vážíme. Ať už jsou to ti bohatší z nás, a nebo ti, co si na ně musí škudlit několik měsíců. Dbáme na to, aby se nám naše modely někde nebouchly a nebo nepoškrábaly, a když už se jim urazí ucho, nebo nedejbože noha, ne že koníka hodíme do popelbnice a koupíme si nového, ale většinou se majitel snaží to nějak spravit, nebo koně nabídne a pošle dál.
A podívejte se na ten bazén, na jeho okolí. Rozmazlená holka, co má dost peněz, a Sata si neváží a vlastně vážit ani nemusí, si tohle dovolit může. V komentářích se k tomu nějaká slečna vyjádřila- že ona rozhodně nemá dost odvahy na to, aby tohle svým Breyerům udělala, a že je vezme sotva ven. Že dbá na to, aby se jim něco nestalo. A majitelka fotografie na to zareagovala tak, že: ona tedy odvážná je, a nejen to, na své Breyery až tak moc nedbá, jelikož se neúčastní žádných show, a podobně. Takže proč na ně dávat bacha, co?...
Víte... ať si je klidně rebelkou a háže své koníky třeba ze skal, to je její věc. Ale já se pohoršit prostě musím, protože si svých koní vážím, ať jsou jakékoli značky, a vadí mi a mrzí mě vidět, že my někteří na ty dražší modely jen zasněně koukáme, a támhle někdo s nimi dělá bůh ví co, nebo je kupuje malým dětem- jak jsem viděla před časem někde na blogu. Asi tři totálně zničené koníky, kteří přijeli někomu z vás na CM.
Já jsem hrůzou bez sebe, když mám vzít koníky ven- právě třeba BH, kteří snadno spadnou a velmi snadno se jim něco stane, a když do nich omylem drknu, nebo se zakývají, vždycky ve mně úplně hrkne :D

Nebohý SatoNěco takového by se Satovi jistě hodilo. Plus klidné místečko mezi ostatními hezky na poličce.

(autor: PhantomHeir-Stables)

Set na Zahara

8. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  Mé výrobky
Tak jsem vyrobila Zahouškovi set jen a jen pro něj, stejně, jako to má Calmík. Zvolila jsem pro něj červenou barvu, jelikož tyhle žluté a červené arabské barvy k těmhle koním prostě patří. Set obsahuje uzdečku, sedlo, podsedlovou dečku, deku a nákrčník :) Více foto máte zde bohužel jsou fotky nepříliš kvalitní z domácího prostředí, pač bylo venku hnusně.
Můj šestý set v životě, na tradiho druhý :)

Zahárek v červené uzdečce s nákrčákem. Desně mu to sluší :)


Sedlo. Nově s kostrou z plechovky, s podsedlovkou, Zaharovi přesně na míru.


A v červené dece na míru, s ozdobným žlutým lemem.A co si o tom myslím já? Určitě to stále nedostatky má, například sedlové polštáře, obšití podsedlovky, třmeny a spoj na uzdečce, ale je to podle mě lepší a lepší :) Už to není okousané a roztřepené- koupila jsem si totiž kožené proužky přímo nastříhané v obchodě, a pač to stojí asi 12,- metr, sama si je střihat už nebudu :) no a jelikož má sedlo plechovkovou kostru, myslím, že je také lepší, než ty předchozí. A taky jsem přišla na nový způsob dělání dek :3
Ale největší radost mám z nákrčáku, strašně se mi líbí, a ten střapeček, který jsem si sama musela udělat... miluji střapečky! Zahárek vypadá jako pravý Marwari :3 Calmík měl jako doplňek čabraku, Zahar má nákrčák :3
Tomuto setu bych dala tak... 8,5-9/ 10. Co vy? :)

Zahar

6. listopadu 2013 v 16:00 | Elocin |  traditional
JMÉNO: Zahar
PŮVOD JMÉNA: arabština, význam: Jasné svítání
PŮVODNÍ JMÉNO: ----
PŘEZDÍVKA: Sluníčko :))

PLEMENO: marwari
POHLAVÍ: hřebec
VĚK: 5 let
ZAMĚŘENÍ: přehlídky, plemenitba, vytrvalost

ROK VÝROBY: 2013
STAV: skvělý
KOUPEN: dostala jsem ho k 18. narozeninám

ZAJÍMAVOSTI: Krasavec, který mě uchvátil hned na první pohled, co jsem ho viděla u TH. Strašně se mi líbil a přála jsem si ho :) A už ho mám. Je úžasný a vůbec mi nevadí, že je hold o něco menší a fakt droboučký :) Miluju ten jeho výraz!
FOTOGALERIE: ZDE


O KONI: Zahar je takový šklebivý mazlík, ne zrovna dvakrát poslušný miláček těch, kteří to s ním umí. Uznává pouze jednoho pána a jelikož je to hřebec, bývá poněkud prudší a výbojnější, než obtloustlý huňatý shety :) Věnuje se s velkým zápalem vytrvalostním běhům, kde ze sebe vydá tu spoustu energie, díky které není skoro nikdy unavený.