Leden 2014

10. den- Jak jsem se sebou spokojena

29. ledna 2014 v 19:35 | Elocin |  Challenge

1. Co se mi na mně líbí

Povaha

MILÁ- Myslím, že dokáži být milá na lidi, kteří si to zaslouží
EMPATICKÁ- Toto považuji za jednu ze svých silných stránek. Dokáži se snadno vcítit a vyslechnout, případně poradit.
HRAVÁ- Někdy, když na to přijde, dokáži sršet vtipem i energiíVzhled

OČI- Líbí se mi jejich tvar, barva i řasy, je to asi jedna z věcí, které mám na sobě nejradši.
VLASY- Teď, když jsem ostříhaná, se mi začaly líbit. A mám ráda jejich barvu.
POSTAVA- Jsem s ní relativně spokojena, asi bych ji neměnila, i když mívám občas pokřivené vidění..

2. Co se mi na mně nelíbí

Povaha

VZTEK- Jsem vzteklá a prchlivá a neumím to ovládat.
NEDŮVĚŘIVÁ- Víc, než je zdrávo. V důsledku toho jsem i hodně vztahovačná, což často přináší problémy.
PŘECITLIVĚLÁ- Snadno mě něco hned rozhodí, zkazí mi náladu i den.
LÍNÁ- Co dodat. Jsem prostě líná a ráda se někde poválím, všechno odkládám na později.
NEPOŘÁDNÁ- Snažím se s tím bojovat a pořádek mám opravdu ráda, ale dělá mi problém věci uklízet a e je pohodit kam mě napadne.
USTRAŠENÁ- Je spousta věcí, kterých se bojím, a kterým se vyhýbám.
NESEBEVĚDOMÁ- Co dodat, mé sebevědomí nikdy nebylo v pořádku a možná ani nebude.
SEBEKRITICKÁ- Často si dávám spoustu věcí za vinu a vyčítám si je. Mám na sebe přehnané nároky.Vzhled

BŘICHO- Hold asi nikdy nebudu mít úplně pevné ploché bříško.
STEHNA- Nelíbí se mi, že oproti lítkům vypadají někdy mohutně
NEHTY- Mívám slabé třepící se nehty, takže je většinou musím mít nakrátko
NOS- Představte si tvarově nos černocha a víte.
KRUHY POD OČIMA- V důsedku slabé bledé kůže je mám prakticky neustále.
PRSTY- Možná bych mohla mít radši dlouhé elegantní prsty.


Pár oznámení

27. ledna 2014 v 14:00 | Elocin |  Moje kecy
Hlásím se s nudným článkem, ale říkala jsem si, že by to možná občas chtělo i nějaký ten ...dejme tomu, že deníček. Podobné články píšu jen málokdy, a všechno ze mě leze jak z chlupaté deky, kdybyste věděli, jak dlouho tu nad tím strávím :D ale což.
Dostala jsem nabídku od jedné slečny, chce vyrobit anglický set na tradíky. Takže jsem na to hned o víkendu skočila a už mám sedlo, dokonce s nastavitelnými třmeny, což jsem dělala poprvé v životě :) no, a dnes jdu nakupovat kožené proužky a žlutou látku na podsedlovku. Tak mě přitom napadlo, neměl by někdo zájem o nějaký ten setík? Byl by o něco promakanější, než dělám já svým koníkům, jelikož... u nich na to kašlu, moc je s tím nefotím, a mám to prostě proto, abych to měla. No, však jste viděli. Na ceně bychom se domluvili. :) Až set nafotím, určitě vám ho sem hodím. Z nudy jsem vyrobila včera další sedlo, ze světlé kůže a s růžovou podsedlovkou, a růžovými vložkami do třmenů, vypadá to úžasně...(jsem z toho fakt unešená :D *egoistka* ) ale nevím, co s ním, takže ho nejspíš budu nabízet k prodeji :)
No, prostě uvidíte :D ale byla bych moc ráda, pokud by někdo měl zájem, hrozně mě to baví, takhle vyrábět, a dobře se mi u toho relaxuje :) Cena by byla kolem stovky, ale jak jsem řekla, šlo by také o domluvu.

Přes víkend jsem vyrobila také deku na schleich, zase z nudy :D miluji deky ^.^
Těším se na ten nákup... bavlnky, proužky kožené, látka, filc, a prosím - schleich. Držte mi palce, aby je měli, tak strašně moc se na ně těším! :)


Nedávno jsem se tu zminovala o tom, žee bych v tomto roce ráda udělala nějakou lepší fotosoutěž o věcné ceny (výrobky na koníky), takže se vás chci zeptat, zda by o ni měl někdo zájem? Případně bych byla vděčná za nějaké nápady, na jaké téma by foto soutěž mohla být, jak by mohla probíhat, a tak dále. Ráda bych, abyste na tom se mnou spolupracovali, přecejen v soutěži budete vy a ne já :)

No, a to by pro dnešek bylo asi tak vše, očekávám slohové komentáře! :P
PS: Prosím, vyjádřete se k fotosoutěži a výrobkům

Ginger

25. ledna 2014 v 14:00 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Ginger
PŮVOD JMÉNA: překlad z aj: zázvor
PŘEZDÍVKA: Gi
°
PLEMENO: appaloosa
POHLAVÍ: klisna
ZAMĚŘENÍ: western
°
ROK VÝROBY: 2013
STAV: skvělý
KOUPEN: dostala jsem ji k Vánocům 2013
°
ZAJÍMAVOSTI: Moc se mi hned od začátku novinek 2013 líbila ale dostala jsem se k ní bohužel až na konci roku :)
FOTOGALERIE: ZDE
°

O KONI: Gi je vcelku rezervovaná kobylka, která si ráda hledí svého a vystačí si sama. Pracovitá zrovna dvakrát není, spíše ji zajímá, kde by si při tréninku utrhla trávy :) Povahou je klidá, vyrovnaná a vždy nad věcí.

Jak dlouho jsem tu

24. ledna 2014 v 10:51 | Elocin |  Dny na ranchi

Chtěla jsem napsat výroční článek, který měl padnout na 16.1, a přiznám se, zapomněla, jsem, jdu to tedy napravit :)

Upřímně, když jsem tento ranch zakládala, nenapadlo mě, že bych tu dokázala vydržet tak dlouho...Měla jsem spoustu blogů, a tuším, že nejdéle jsem snad vydržela asi půl roku :) A i když se to tu mezi ostatnímmi, co mají ranch pět let, nezdá jako moc dlouhá doba, pro mě je to velká věc. Za ten jeden rok se stalo tolik věcí, tolik se rozrostla má sbírka, tolik jsem se zlepšila ve vyrábění, CMkování, focení.....

první fotky

fotky dnes


Tolik jsem se toho naučila o blogu. Dělat designy, rubriky, roozcestníky... Potkala jsem tolik úžasných lidí, ranchů, tolik úžasných a vysněných kousků do mé sbírky...
Chci říct, že jsem moc ráda, že tu s vámi a s koníky mohu být a sdílet tu ten nádherný modelový svět :)

A co plánuji?

1. Zúčastnit se LS

Moc ráda bych potkala některé z vás a vyzkoušela si, jaké to je, postavit koníka do ringu... Myslím, že už na to mám. Mám na to některým z vás stanout tváří v tvář, a taky mám už konečně co vystavit :)

2. Uspořádat fotosoutěž

Pokoušela jsem se o to, když tento blog existoval jen pár dní, a dopadlo to hrozně. Tentokrát bych ráda udělala něco většího, s nějakou opravdickou třeba mnou vyrobenou cenou :)

3. Stále se zlepšovat

Ve všem! Víc si dávat záležet na výrobcích, víc proniknout do tajů CMkování, fotit ještě lépe....

4. Vydržet

Zůstat tu, neopustit vás, neopustit modely....stále to všechno stejně milovat. Držte palce :)

Všichni jsme umělci

22. ledna 2014 v 14:00 | Elocin |  Moje kecy

...a tak si všichni naCMkujem nějaký ten drahý model, protože proč bychom to nedokázali, když to dokázala támhle Nae nebo Hanička.
Určitě se vám to už někdy stalo, že jste uviděli něčí CMko a řekli si... pane Bože, proč?! A o tom bych ráda napsala dnešní článek, o těch slečinkách, co namlátí na koníka tuny temper a pak se s tím chlubí a zuřivě bojují s jakoukoliv kritikou. Teď si nemyslete, že tu nějak kritizuji ty, kteří ještě tolik CMkovat neumí...vůbec, všichni začínáme, však jste viděli moje hrozné začátky. Mluvím tu o těch, co si řeknou to, co jsem výše napsala, pak vezmou svého tradíka, a příšerně ho zmrví.
Pokud chcete CMkovat, proč se hned vrhnout na Breyery, Schleichy, nebo nedejbože Stone? Pokud chceme dát pětiletému dítěti temperky a koníka a at se zabaví, proč by to měl být Breyer? Všichni máme přece doma nějaké ty china koníky třeba z dětství, a na těch by se mělo začínat. Protože ty když zkazíte, svět se nezboří, pořád to bude kus plastu za 50 korun, a ne model za stovky, tisíce.


Občas prostě zůstávám jen stát a zírám, když se někdo chlubí se svým CMkem, jehož 'body' se ukrývá pod centimetry temper. Jen pro ujasnění, nejde mi o to, že by někdo neuměl CMkovat, nebo něco takového. Jde mi o to, že o sobě přece víte, že jste něco takového ještě v životě nedělali, nebo víte, že vaše poslední CM moc dobře nedopadlo.... Jde tu o to, že tyhle začátečnické pokusy jsou v drtivé většině prováděny na schleich, nebo na tradících a stablících a i přes to, že třeba stabli a schleich nestojí tisíce, stále jsou to modely, a já nevidím důvod, proč dělat pokusné králíky spíš z nich, než z china koní.


Ale přiznám se- chápu to. I já jsem na začátku propadla nadšení, i já si myslela, jak je to lehký, i já si myslela, ak to za hodinku bude hotové, a ano, i já tak zničila spoustu krásných, i když třeba poškrábaných schleich. Takže jen... chci poprosit, zamyslete se nad tím a raději si kupte pytlík china koníků za stovku, než že byste obětovali jednoho svého potlučeného koníka. I když je potlučený a poničený, stále je to model a zaslouží si lepší kabátek, než ten začátečnický. Když se vám bude dařit, vždycky můžete pak svou již vycvičenou rukou po něm za čas sáhnout a s čistým svědomím jej udělat krásnějším.
zdroj obrázků: AppaloosaPinto
Schokolein

Set na Irvinka

20. ledna 2014 v 19:54 | Elocin |  Mé výrobky
Už se cítím fakt provinile, že sem dávám opět tento článek- o vyrábění...Ani nevím proč. To mě pořád tak pálí ten jeden nebo dva hlasy v anketě, kde jste dali, že chcete méně článků o mých výrobkách? Jsem citlivka, tyjo :) Takže upozorňuji, kdo nechce, ať nečte.. :) Nesežeru vás..

9. den- Kosmetika, kterou používám

17. ledna 2014 v 14:00 | Elocin |  Challenge

1. Šampon na vlasy

Nejsem si jistá, zda se to považuje za kosmetiku, ale budiž. Šampon používám z všech těch vzhledových vylepšováků asi nejpravidelněji- jednoduše se málokdy stane, že bych neměla umyté vlasy. Doma kupujeme hlavně z Dm Baleu. Nedávno jsme měli třešňovou :3 Momentálně mám od Ježíška bombový šamponový set Avon.

2. Laky na nehty

Ty jsem si v poslední době celkem oblíbila. Nemám ráda přímo nějakou značku, jelikož se v tom zas tak nevyznám, na tom se teprv pracuje. Doma mám většinou různé pleťové a růžové barvy, ale i červenou a fialovou, a nově magnetickou modrou.3. Řasenka

Tu už tolik nepouřívám, poslední dobouvlastně vůbec, jelikož jsem líná :P ale i tak patří do toho mála kosmetiky, co jsem na sebe ochota napatlat. Co se značky týče...po spoustě mě pálí oči, nejméně snad po Maybelline, kterou teď mám.
(Fialovou nemám :)


2014 sety SCH

15. ledna 2014 v 14:00 | Elocin |  Dny na ranchi
1. Na fb schleichu mi bylo řečeno, že už veeeelmi brzy bude zveřejněn na schleich-s.com nový katalog
2. Dnes jsem objevila na modelpferdeversand.de jezdecké sety schleich, někteří už o nich možná víte, ale přesto bych vám je tu ráda představila. Osobně se mi moc líbí, mnohem více, než ty 2013 :)

Rekreační set

dostupný cca v září 2014
sedlo, jezdec a vybavení může být odendáno (bandáže však vyppadají namalované)
Tzn. že by se snad oni koníci prodávali v setu s jezdcem? To bude asi pěkná pálka :)

Tento set mě moc nezaujal, sladění do modré je sice hezké, ale celkově to není nic nového pod sluncem. Co se týče koníka, nejspíše tu máme dalšího haflinga. Není špatný, vypadá roztomile, obzvláště onu zadnní pokrčenou nožku jsme u sch neviděli. Každopádně jeho připosraný postoj a podivn prošláplé spěnky mě docela odrazují :)


Westernový set

dostupný cca v září 2014
sedlo, jezdec a vybavení může být odendáno

Set nic moc, při pohledu na sedlo se mi vybavilo jediné- barbie. Panenka je ovšem moc hezká a propracoovaná. Koník... koník je úžasný, takže díky němu si tento set rozhodně koupím :) Postoj je sice taková klasika, ale něco do sebe má :)Závodní set

dostupný cca v září 2014
sedlo, jezdec a vybavení může být odendáno (čabraka, bandáže?)

Velmi mě zaujal na první pohled nádhernou tyrkysovou barvou a čabrakou, setu nemám co vytknout, snad jen kroměě toho, že bandáže a čabraka vypadají udělané napevno. Koník se mi moc líbí, je zajímavý, akční, něčím originnální. Jen ta zadní podivnná noha se mi příliš nezamlouvá.Sprchový set

dostupný cca v září 2014

Barvičky jsou moc pěkné, celkově udělat sprcháč se mi jeví jako super nápad. Pořizovat si ho nebudu, pokud součástí balení nebude i koník. Celkově z obrázku se toho dozvídáme málo. Bude součástí kůň? Koza se sedlem a uzdečkou? Panenka? Kdo ví. Každopádně nad koníkem jsem si opravdu zaslintala, i přes to, že tento mold fakt nemusím, toto zbarvení mu úžasně prospělo.


Set s krmením

dostupný cca v září 2014

Prostě bomba. Velice vydařený set, který jsme potřebovali. Zaměřujii se sice jen na koníky, ale tenhle set mě tak dostal, že do něj možná půjdu. Uvidím podle ceny.


Stáje

dostuné cca v září 2014

Dva typy- s vybavením, bez vybavení. Líbí se mi, ale myslím, že ppředchozí stáje byly přece jen lepší. Tyhle na mě působí příliš uměle. U stáje s vybavením bude nejspíše pěkně mastná cena, každopádně mě zaujali koníci. Skoro to vypadá, jako by i oni byli součástí stáje, jelikož černá trakénka se samostatně neprodává a jako o limitce jsem o ní nikde neslyšela.


Tu Vois Irvine, Je T´amie Comme Ca

12. ledna 2014 v 11:59 | Elocin |  standart
JMÉNO: Tu Vois Irvine, Je T´amie Comme Ca
PŮVOD JMÉNA: překlad francouzština: Vidíš Irvine, takhle tě miluji. Písnička Je t´aime, Lara Fabian
PŮVODNÍ JMÉNO: Irvine
PŘEZDÍVKA: Irvinek
°
PLEMENO: appaloosa
POHLAVÍ: hřebec
ZAMĚŘENÍ: přehlídky, plemenitba, western
°
ROK VÝROBY: 2010
STAV: skvělý
KOUPEN: od kiki-mich
ZAJÍMAVOSTI: Můj první PS standart, a zároveň vysněný koník! Jeden z mých splněných snů. Jediný v ČR.
FOTOGALERIE: ZDE
°


°
O KONI: Irvinek je mladý líbivý hřebec, naprosto dokonalé povahy. Je zvídavý a komunikativní, se smyslem pro humor. Rád si ze svých jezdců a ošetřovatelů dělá srandičky. Oplývá velkou inteligencí, vyrovnaností a miluje westernovou jízdu.

Let´s be dishonest....

10. ledna 2014 v 20:44 | Elocin |  Moje kecy
Aneb pojďme být neupřímní.

O tom bude dnešní článek, o té neskutečné až nestydaté neupřímnosti, se kterou se dnes a denně setkáváme ve světě e-ranchů. Komu z vás se alespoň jednou nestalo, že vás některý z komentářů, zvedl ze židle?
Musím říct, že před tímto blogem jsem měla několik blogů o mém psaní. Měla jsem SRka, a mezi ně patřili opravdu jen ti, u kterých mě zaujala nějaká ta povídka a já ji opravdu četla a čekala na další její díly. Když jsem je komentovala, byla jsem opravdu upřímná, a že jsem mnohdy četla fakt..plky. Rozebrala jsem jim tu povídku do písmenek a napsala slohový komentář, kde jsem na ně upřímně vybalila, co všechno se mi nelíbí, a nebo líbí. A víte co? Lidé spisovatelského světa si mě proto vážili.


Nikdy mě předtím nikdy ani nenapadlo, že bych třeba napsala.... Krásné! aniž bych si to četla a to jen proto, abych z toho vytřískala komentář ke mně...

A pak jsem přišla sem, do vašeho světa, do světa modelů. Přiznám se, když jsem to uviděla, ty komentáře, ze kterých neupřímnost doslova odkapávala....jo, také jsem byla neupřímná. Protože proč ne, komu to uškodí. Ale je to už nějakou dobu, co neupřímná nejsem, popravdě to ustalo velmi brzy. Když to takhle řeknu, nechci být totiž špatná. I kdyby o mé neupřímnosti nikdo jiný nevěděl, já ano.

Vždycky mám co dělat, abych se udržela, když vidím nějaký takový neupřímný komentář. Jsem tu už skoro rok a za tu dobu jsem si toho všímám denně, lidi, vždyť je to na každém rohu... Proč to děláte? Mám pocit, že ve většině je to kvůli dvěma věcem:
1) bojíte se kritizovat
2) je vám to bůh ví kde, hlavně, když vy z toho vytěžíte


Číslo jedna....ok, dejme tomu chápu, jelikož naše komunita je poměrně malá, více méně se tu všichni známe a dnešní společnost je taková, že jakmile někoho zkritizujete, začne kolem sebe kopat. Výkřiky jako: když se ti to nelíbí, tak nekomentuj nebo názory jiných lidí nepatří do mýho světa, nejsou už žádná výjimka. A vlastně ani nemusíte kritizovat, stačí se vyjádřit v jiném duchu než stoprocentně pozitivním a už vás kamenují. Takže když se strhne nějaká taková výměna názorů, vědí to všichni, a už si buď o tom, nebo o tom, dělají předčasné úsudky. I já jsem si prošla několika takovými...hnusnými věcmi... Ale hlavní je, se nebát. Proto chci říct- pokud se vám tu u mě něco nebude líbit, nebojte se ozvat, nesežeru vás. :)

Samozřejmě se jakákoliv kritika musí uvádět přinejmenším slušně nebo alespoň nějak šetrně. A není na škodu, pokud na tom tématu, které kritizujete, najdete i něco pozitivního- a i to zmíníte.

Co se týče čísla dva... hnusí se mi. Hnusí se mi i ti, kteří to dělají. Takže i vám, pokud jste na mém blogu, nebaví vás ho číst, nebaví vás ho komentovat... prosím, odejděte.

A obecně, jestliže zrovna nemáte čas nebo se vám nechce, nevadí, nemusíte komentovat hned nebo třeba vůbec. Není to vaše povinnost, samozřejmě komentáře potěší a samozřejmě je to řekněme jakási slušnost, když já vám komentuji, abyste vy i u mě utrousili nějaký ten komentář, a jen na mě zvysoka nekašlali. Asi jako oplatit pozdrav nebo úsměv. Ale zneužívat té slušnosti opětování, by se nemělo.

Proto právě dneškem ruším systém komentář za komentář. SRka si ponechám jen ta, která mám ráda, což jste všichni. Ale když uvidím, že já se u vás mohu s komentáři přetrhnout a vy nejste schopní dát jeden, dva týdně, za nějakou dobu z mého SR listu prostě bez varování zmizíte. A to není trest, ale čistě jen úklid ;)

Děkuji všem, co si to přečetli... snad to není moc zmatené :)