Únor 2014

13. den - 5 věcí, které mě dokážou naštvat

26. února 2014 v 18:45 | Elocin |  Challenge


1. Lži

Na ty jsem dost háklivá- pokud někdo lže mně :D Myslím, že umím lež poměrně snadno odhalit, a to byste mě pak nechtěli vidět.

2. Výmluvy

Nevím, co je horší, jestli lži, nebo výmluvy... každopádně pokud se mi někdo začne na něco vymlouvat a dělat ze mě blbce, má 99% šanci, že to schytá. Přijde mi to prostě ubohý.

3. Dětský jekot

Nejsem si jistá, zda budu vůbec někdy schopna mít děti, jelikož jakmile to začně vřískat, naskáčou tomu fleky a kope to kolem sebe, mám co dělat, abych nevraždila.

4. Sliby chyby

Aneb když někdo něco slíbí a nedodrží. To umím být téměř nepříčetná.

5. Pozdní příchody

Dopředu neomluvené. Vždycky jsem všude alespoň půl hodiny předem a když pak ten dotyčný dorazí o 5 minut později a nedá mi o tom vědět, už jsem nasraná :D


Friendly horse

24. února 2014 v 15:11 | Elocin |  soutěže


Venku už je krásně teplo - jsem tu tedy se slibovanou fotosoutěží!


CM Trakénka

22. února 2014 v 16:40 | Elocin |  Mé výrobky
Aneb grošanda, palomino pintka, red roanka.... :D :D Chudinka malá, několikrát vařená, něklikrát prolévaná odlakovačem... A nikdy mi nebyla dost dobrá. Po jejím moldu jsem tak toužilaa chtěla jsem na něj něco opradu pěkného, něco, s čím bych byla spokojená.
A u jakého zbarvení nakonec skončíla? U grully :) Jedno z mých nejmilejších... Ale mám na vás dotaz- ohledně jejích žíní. Mám je nechat takové, jaké jsou, nebo přetřít na černo? Nejsem si totiž jistá, zda nevypadají...nepřirozeně.
Můj názor na ni... Ano, jsem s ní spokojena, díkybohu konečně. Opravdu jsem. Sice je tam pár drobností, které ji dělají nedokonalou, ale co je dokonalé :)
No, nebudu dále otravovat, tady ji máte.

Chci vidět fotky___________________________


ZNAKY: úhoří pruh, zebrování
MATERIÁL: akrylové barvy, fixativ, suchý pastel, lak
ČAS: nelze spočítat :D
POZNÁMKA: konečně!
SPOKOJENOST: 9,5/10


CM Arabský plnokrevník

19. února 2014 v 18:02 | Elocin |  Mé výrobky
Zdravím, hlásím se se článkem o Cmkování arábka, který na ranch přibyl spolu s trakénkou. Jeho mold jsem strašně chtěla už nějakou dobu a do rukou se mi nakonec dostal, ale poničený. A jelikož se mi moc líbil jako hnědák, rozhodla jsem se, že si ho namaluji zrovna takového, jaký byl, jen s měnšími vylepšeními.

Cmkovala jsem jej asi tak půl dne, dala jsem si záležet nas všech těch pitomých detailech a myslím, že se to vydařilo. Jsem s ním konečně doopravdy spokojená. No...ale dost sebechvály, posuďte sami :)

Chci vidět fotkyNo a v příštích dnech můžete očekávat profil tohoto krasavce- Chaimeho, článek o CMkování trakénky a následně její profil... a co se jí týče, řeknu vám... ne, není to nakonec ona palomino pintka, o kterou jsem se .... tak moc snažila :D ;)


ZNAKY: ponožky, lysinka
MATERIÁL: akrylové barvy, fixativ, suchý pastel
ČAS: půl dne
POZNÁMKA: můj miláček :3 Jen je torchu víc zafixovaný fixativem...je maličko glossy :D
SPOKOJENOST: 10/10

Co se stalo grošandě

17. února 2014 v 17:05 | Elocin |  Dny na ranchi


Však víte, té staré vyřazené SCH trakénce, kterou jsem tak urputně chtěla udělat na grošáka. No, po trénování se na china koníkovi, po hodinách koumání grošáků, jsem to konečně pochopila, konečně jsem věděla, jak na to, a když jsem s tím na ní po úplně celém dni byla hotova a spokojena, vypadala opravdu pěkně. Stačilo už jen zalakovat a to nejhorší, co se mohlo stát bylo, že bych jí přelakovala a ona by pak byla trochu glossy. To jsem si alespoň myslela. Přestříkala jsem ji a dala ven zaschnout. A když jsem se pak pro ni vracela s pocitem, že až ji uvidím ve finishi, sednu si na zadek a budu si gratulovat, jak jsem dokonalá, opravdu mě nenapadlo, že uvidím to, co uvidím. Na první pohled byla v pohodě... ale pak mi vynechal tep, vzala jsem ji do prstů a jen na ní chvíli nevěřícně zírala. Úplně jsem cítila, jak blednu. Ty hodiny práce, ty hodiny hrbení se nad ní, ty hodiny koumání.... Byla zničená. Nevím jak, ani proč, každopádně její stínování pastely, ty její pitomé grošíčky štětečkem dělané jeden vedle druhého, byly prostě rozpité a rozšmudlané. Jako by na ní namrholilo a pak to zaschlo. Ten sprej, kterým sprejuji ve finishi všechna svá CMka, ji- zrovna ji, prostě rozfoukal.Byla jsem tak zoufalá. Kdyby se mi alespoň nepovedla, jenže ona se mi povedla. A k ničemu to stejnak nebylo. Nemohla jsem si nechat takhle roplizlé CMko, to prostě nešlo. Navíc na mém vytouženém moldu, to prostě ne...neměla bych ji ráda.
A tak jsem si řekla, co jako, tak ji hold přemaluji na jiné zbarvení.
Vybrala jsem si red roan. Fotky z tohoto zbarvení bohužel nemám, každopádně je více než jasné, jak to skončilo. Nevím, jestli jsem měla snad úplně špatný den, každopádně jako red roanka skončila taktéž neštastně, a tentokrát ne kvůli spreji, ale kvůli tomu, že mi to jednoduše nešlo. Nakonec jako vrchol všeho na sobě měla snad tunu barvy, která začala popraskávat, a to jsem už doopravdy měla chuť ji popadnout a vyhodit z okna.
Vzpomněla jsem si však na nějaký ten dávný komentář od vás, který jste tu utrousili, asice že stačí koníka uvařit ve vodě, a pak z něj tu barvu sloupat. Upřímně, stavila jsem se k tomu vždycky skepticky, každopádně teď to byla pro naši milou kobylku poslední šance. Všechno to vrátit a začít znovu.

zničená barva (jako grošanda)


A- díkybohu, povedlo se. Konečně se mi něco povedlo, když je řeč o ní. Ono uvaření opravdu skvěle funguje, musíte sice pak vyplýtvat ještě tunu odlakovače na nehty, abyste se dostali i do těch škvírek...ale jde to. Ne do dokonalosti, ne na 100% ale alespoň něco s tím udělat jde, jde to vrátit do takové podoby, kdy se může začít CMkovat znovu na čistém.
Tentokrát jsem kobylce vybrala barvu palomino pinto, držte jí tedy všechna kopýtka, co máte, ať je konečně k světu, chudinka moje týraná.Co jsem tak našla.. 9

14. února 2014 v 9:07 | Elocin |  Mé internetové úlovky
Vítám vás u dalšího článku ze série Co jsem tak našla, tentokrát se bude jednat o takovou tu mou klasickou všehochuť, takže si užijte :)

PS: Odkup sbírky se mi nepodařil, za to se mi podařilo sehnat dva vzácné a prakticky nesehnatelné sch- starého araba a starou trakénku, jednoho za 100,-. Přičemž když už je někdo prodává, jeden je tak za 300-400. Skákala jsem radostí do stropu, po těhle modelech jsem roužila celou věčnost, myslela jsem už, žeje mít snad nikdy nebudu...a hle :) Jsou poničení- byli hraní, takže celkem odření jsou, a já si je plánuji o víkendu naCMkovat. Můžete tedy v nejbližší době o nich očekávat článek. Arábka chci ponechat jako hnědáka, jen prostě v novém, a trakénku jako grošandu. Tak uvidíme :D

celý článek

Až bude teplo

11. února 2014 v 14:07 | Elocin |  Dny na ranchi
Nedávno jsem tu psala o fotosoutěži a jeden trefný komentář v tom duchu, že soutěže by se dotyčný neúčastnil kvůli tomu mrazu venku, mě celkem...zaujal. Zamyslela jsem se nad tím a dospěla jsem k názoru, že pořádat teď fotosoutěž je opravdu celkem naprd, jelikož se v těchto dobách sama neúčastním ze stejného důvodu- sibérie venku.
Celkem dost z vás napsalo něco v tom smyslu, jakože by se asi zúčastnili...takže, jelikož je pro mě představa fotosoutěže více než lákavá, rozhodla jsem se, že až se oteplí, až bude jaro, tak bych někdy něco vyvěsila. Jen stále nevím téma a proto prosím, zahlasujte v anketě, případně pokud budete mít jiný nápad (budu ráda) můžete ho hodit do komentářů :)

Ráda bych také už vyhlásila onen dotazník, který jste vyplňovali na surviu, ale ... jeeeště chvilku počkám, kdyby náhodou padly nějaké další hlasy :)

Aaa nakonec, naskytla se mi velice zajímavá nabidka na odkoupení poničených- hraných a poškrábaných schleich koníků kolem, 20ti kusů....uvidím, jak se to vyvrbí. Kdyžtak budu CMkovat jak o život :D Aa sehnala jsem poškrábaný mold mé milované staré sch quarterky, už se těším, jak z ní údělám appaloosku.... :3

Snažila jsem se moc nerozepisovat, zkuste to přečíst :))


Apricot

11. února 2014 v 14:00 | Elocin |  SCH Valaši
JMÉNO: Apricot
PŮVOD JMÉNA: překlad: meruňka
°
PLEMENO: falabella
ZAMĚŘENÍ: mazlíček
°
ROK VÝROBY: 2013
STAV: skvělý
KOUPEN: Pompo, Praha: Vysočanská
°
ZAJÍMAVOSTI: Tenhle prcek mě totálně uchvátil, dva dny jsem ho nosila v kapse. Miluji ho, nemohu se na něj vynadívat. Jeden z nejkrásnějších, co mám
FOTOGALERIE: ZDE
°
O KONI: Apricot je takový ňunínek, rád klapká po ranchi a strká lidem nos do kapsy. Jeho věčně hladovým očím málokdo odolá a on se nechá objímat klidně od stovky dětí denně, hlavně když za to dostane něco dobrého na zub :)

Kataleia

9. února 2014 v 18:24 | Elocin |  SCH Klisny
JMÉNO: Kataleia
PŮVOD JMÉNA: film: Columbiana. Cataleya- druh orchideje
PŘEZDÍVKA: Katy
°
PLEMENO: fjordský kůň
ZAMĚŘENÍ: western, rekreace
°
ROK VÝROBY: 2013
STAV: skvělý
KOUPEN: Pompo, Praha: Vysočanská
°
ZAJÍMAVOSTI: Musela jsem ty fjordíky prostě mít oba. A Katy je prostě úžasná.
FOTOGALERIE: ZDE
°
°
O KONI: Katy je trochu svéráznější povahy. Ráda si dělá věci po svém a stejně tak ráda zkouší, kam až může zajít. Dalo by se říct, že zlobení miluje. Když chce, dokáže být k neunavení, když nechce, nikdo ji nedonutí se pohnout. Vybírá si, s kým se bude bavit a s kým ne, a i tak na mazlení zrovna dvakrát není.

Německé falabellky

7. února 2014 v 20:23 | Elocin |  Dny na ranchi
Nedávno jsem si vyrazila do Pompa koupit knapstruperské hříběno 2014, které mě úplně okouzlilo, ale když jsem tam uviděla toho nového falabelláčka, šla jsem do kolen. Musela jsem ho mít. Je TAK nádherný... miluji ho. Za posledních pár dní už mám tři novinky, oba fjordíky a onoho falabellánka, které chci jít o víkendu nafotit, takže můžete očekávat profilky :) Ale o tom nepíšu.
Falabellánek byl a je tak nádherný, až mě to zarazilo a musela jsem se podívat, kde je vyroben. A ano, našla jsem mu na bříšku made in Germany. Nejprve jsem zajásala, že jsem ulovila takový kousek, ale pak jsem zjistila, že všichni falabelláci v Praze jsou z Německa. Zajímavé.
Mám už pár koníků, co jsou z Tunisu, Německa a Portugalska a ta úroveň modelů je naprosto jinde. Takže... pokud budete mít cestu do Prahy (nevím, jak je to jinde), určitě se na toho apricotového krasavce mrkněte :) Já jej hned zarazila k jedněm z těch nejkrásnějších v mé sbírce.

Dále...při té příležitosti jsem shlédla všechny novinky a musím říct, že ačkoli jsem dávala té odporné arabce jakékoli naděje, okamžitě zmizely do nenávratna, jakmile jsem ji uviděla. Opravdu je odporná, nechápu, že tohle schleich vůbec dokázal vyrobit. Stejně tak trakénka s obrovskou hlavou a krkem a krátkýma nožičkama. Fríska s malinkou hlavou.... Víte, nechci tu nadávat, jak se schleich hrozitánsky zhoršil, na rok 2014 vyrobili opravdu i nádherné modely, každý rok to tak je, půlka je o něco lepší, půlka o něco horší. Ale popravdě, ta druhá půlka snad ještě nikdy nebyla tak strašná...


Jinak, nevím, jak ted budu přispívat na blog, něco nového se tu objeví nejspíše až v pondělí, jelikož se budu muset drtit na doklasifikaci z dějin, a to celý ten půlrok. Humus.
Přežijte to tu beze mě :)